Son Dakika

KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap satışta

Kiptaş tarafından sosyal konut kapsamında hayata geçirilen “Silivri Konutları 3.Etap” projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap satışta

Hatice Kolçak/Özel Haber

Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım proje hakkında detayları basınla paylaştı. Silivri’de inşa edilen proje 1508 konuttan oluşuyor. Daire fiyatları 195 bin TL’den başlayan projenin 24 ay içinde bitirilecek. Bugüne kadar farklı gelir gruplarına 80 bin konut inşa eden KİPTAŞ, Silivri’de dar ve orta gelir gurubu için yeni bir sosyal konut projesine daha imza atıyor. İstanbul’un yeşili ve deniziyle hem yazlıkçıların hem de oturumcuların tercih ettiği bölgesi Silivri’de “Silivri Konutları 3. Etap” hayata geçiyor.

Dar gelirli aileler için planlandı

Sadece evi olmayanların müracaat edebileceği projede amaç; İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşların uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla ev sahibi olmasını sağlamak. Orta ve dar gelirli aileler için geliştirilen projede müracaatlar 28 Mart itibariyle alınıyor. Proje, gerek konumu gerekse konforlu yaşam alanları ve zengin sosyal donatılarıyla bölgedeki değişime öncülük edecek nitelikte. Sosyal konut projelerinde engelleri kaldıran KİPTAŞ, Silivri Konutları 3. Etap’ta 99 adet 2+1 giriş kat daire için engelli vatandaşlarımıza müracaat önceliği veriyor. Projede zemin kat daireler ihtiyaca uygun olarak tasarlanarak teslim edilecek.

Daire fiyatları 195 bin TL’den başlıyor

173 bin 606 metrekarelik alan üzerinde 1.508 konuttan oluşacak Silivri Konutları 3. Etap’ta deniz manzaralı 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerine yer veriliyor. Orta ve alt gelir grubuna yönelik geliştirilen projede 92 metrekare 2+1 daireler 195 bin TL’den, 112 metrekare 3+1 daireler 215 bin TL’den satışa sunuluyor.

Projede 36 ay vade farksız ödeme seçeneğinin yanı sıra yüzde 20 peşinat, 120 aya kadar banka kredili taksit imkânı da sağlanıyor. Silivri Konutları 3. Etap projesinde; geniş peyzaj alanlarının yanı sıra çocuk oyun alanları, spor sahası, cami, sağlık ocağı, okul ve prestijli ticari alanlara da yer veriliyor. E-5 Otoyolu’na yakın konumu ve TEM Otoyoluna 5 dakika uzaklıktaki mesafesiyle her yere kolay ulaşım imkânı sunan Silivri Konutları 3.Etap’ta teslimler 24 ay sonra yapılacak.

Katılım şartları belirlendi

KİPTAŞ, Silivri Konutları 3. Etap’ından konut sahibi olabilme şartlarını belirledi. Buna göre konut sahibi olacaklarda; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, reşit olması, İstanbul ilinde üzerine kayıtlı konut olmaması şartı aranacak. Alıcılar, konut taleplerini 28 Mart-18 Nisan tarihleri arasında ön müracaat sistemiyle yapabilecek. Müracaatın konut adedinden fazla olması halinde müracaat edenler arasında 28 Nisan Cumartesi günü Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile hak sahibi belirlenecek.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.