Gökhan Erek / Muhabir

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, heyeti ve  beraberindeki 45 gazetecinin İstanbul'un 2027 Avrupa Oyunları'na ev sahipliği yapmasına ilişkin mutabakat metnini imzalamak üzere Roma'ya gitmeleri, beş yıldızlı otelde kalmaları ve bütün masrafların da İBB tarafından karşılanması gündemin öne çıkan başlıkları ve eleştirilen konuları arasında yer almaya devam ediyor.

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen de TV100 ekranlarında yayınlanan Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık Programı’nda Roma gezisi hakkında dikkati çeken açıklamalarda bulundu.

“CEBİNDEN GÖTÜR”

 İmamoğlu’nun Roma Gezisi ile ilgili konuşan Ersan Şen, şunları kaydetti, “Götüremezsin kardeşim 75 kişi oraya. Cebinden götür. De ki ‘Cebimden koydum, bütün benzinini, mazotunu yemeğini götürdüm.’  Batıla da kıyas cari olmaz, örnek veremezsin karşıyı. ‘Sen yapıyordun da’  olmaz, bırak bunları sen. Sen benzemek için gelmiyorsun ki farklılaşmak için geliyorsun.”

 “ÖNCELİĞİN BU DEĞİL”

Görüntü vermeden, gösteri yapmadan, gündeme gelmeden,  milletin de teveccühünün kazanılamadığını aktaran Ersan Şen, “Bizde var mı iyilik yap denize at, ama yapan var mı, ne kadar kaç kişi? Her yapılanı gösterme derdindeyiz. Dolayısıyla en önemli mesele şu; gazetecinin haberin peşinde koşması,  Ekrem İmamoğlunun piarını yapması, bunlar ayrı meseleler ama bir taraftan ‘bu kadar iktisadi sıkıntı içerisindeyiz’ diyeceksin diğer taraftan istediğin gibi harcama yapacaksın, milletin kesesinden parasından. Olmaz kardeşim yapamazsın, önceliğin bu değil.” şeklinde konuştu.

İBB’YE ÖĞRENCİLERLE İLGİLİ İKİ ÖNEMLİ TAVSİYE

İBB’ye iki hususta tavsiyelerinin olduğunu belirten Ersan Şen, “Eylül, Ekim, Kasım aylarında üniversiteyi kazanan  öğrenciler İstanbul'a gelecek. Yurt lazım, yetmeyecek. Bir öğrencinin İstanbul'da geçinebilmesi en az 20 bin lira. Gidip 3-4 arkadaş bir evde kalıp bu evi kiralaması yurt bulamazsa. Başka bir şey öneriyorum önümüz Kurban Bayramı.  Etleri toplayın, kavurma yapın, Ekim, Kasım aylarında dağıtırsınız, bunlar önemli.” ifadelerini  kullandı. 

Kazada ölen mühendis, son yolculuğuna Bursaspor formasıyla uğurlandı Kazada ölen mühendis, son yolculuğuna Bursaspor formasıyla uğurlandı

“ROMA DA OLSA SEYAHATİ BU ŞEKİLDE YAPAMAZSIN”

Zor şartlardan geçerek bugünkü konumuna geldiğini hatırlatan Ersan Şen, “Onun için diyorum ki biz bu milletten kopamayız, milletin sıkıntısı var. Sen yapamazsın arkadaş, Roma da olsa seyahati bu şekilde yapamazsın. Yapıp görüntü veremezsin. Gazeteciye bir şey diyemezsin. Ben İmamoğluna da bir şey diyemem piarını yapar ama böyle olmaz. Bunu böyle yaparsan; millet önüne koyar. Millet bunun hesabını sorar.” şeklinde konuştu. 

“MİLLETİ DÜŞÜNECEKSİN”

İmamoğlu’nun geçmişte yapılanlarla ilgili eleştirilerde bulunduğunu hatırlatan Ersan Şen, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Şimdi harcarken iki liranın hesabını yapacaksın. Çünkü o milletin parası, milleti düşüneceksin. ‘Bunu harcarsam millete ne kazandıracağım’ buna bakmak lazım. Çünkü devir öyle bir devir. Şu an bizim yaşadığımız bu iktisadi mevsim, artık her şeyi ince ince hesaplama vaktidir. İhalelerden vazgeçeceksin, ondan bundan vazgeçeceksin.”

Muhabir: Gökhan Erek