Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre, bölge genelinde hava çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Bayburt ve Ardahan çevrelerinde aralıklı kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayları yaşanacak; bu durumun buzlanma ve don olaylarına neden olabileceği öngörülüyor.

Oyuncak bebeğin içinden uyuşturucu çıktı Oyuncak bebeğin içinden uyuşturucu çıktı

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerinden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği belirtiliyor. Yüksek kar örtüsü bulunan bölgelerde, yeni yağan karın eğimli ve dik yamaçlarda çığ oluşumuna neden olabileceği uyarısı yapılıyor. Yetkililer, olası çığ tehlikesine karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmalarını öneriyor.

Erzurum'da soğuk hava nedeniyle araç camlarının buzlandığı, çatılarda buz sarkıtlarının oluştuğu belirtiliyor. Belediye ve karayolları ekiplerinin sorumluluk bölgelerinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdüğü ifade ediliyor.

Erzurum ve ilçelerindeki 5 günlük hava tahminine göre, Pazar gününden itibaren kar yağışının bölgeyi terk etmesi bekleniyor. Hafta içinde kentte çok bulutlu bir hava öngörülürken, sıcaklıkların -15 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Editör: Berfin Bitirim