Gökhan Erek / Muhabir

İstanbul Eyüpsultan’da gerçekleşen trafik kazasında Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybetmesi ile ilgili yürütülen soruşturmada Yazar Eylem Tok ve 17 yaşındaki oğlu T.C. hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. 

“VATANDAŞLARIMIZI DERİNDEN ETKİLEDİ”

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu da Eylem Tok ve oğlu T.C. hakkında çıkarılan kırmızı bülten kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabı X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaşım yapan Zorlu, “Vatandaşlarımızı da derinden etkileyen ve bir ehliyetsiz sürücünün çarpması sonucu Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayda şahıslar yurtdışına kaçmıştı.” dedi.

“BAŞVURUM NETİCESİNDE KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI”

Geçtiğimiz günlerde Kırmızı Bülten kararının çıkarılıp çıkarılmadığının henüz kamuoyuna açıklanmadığını anımsatan Zorlu, paylaşımına şu satırları ekledi, “Anne Pervin Aci’yi ziyaretimde kendisi bu hususun takipçisi olmamı benden rica etmişti. Başvurum neticesinde olayın hemen ardından yurtdışına kaçan şahıslar hakkında Kırmızı Bülten çıkarıldığı ve ilgili ülkedeki makamlarla iade konusunda iletişime geçildiği bilgisi tarafıma verilmiştir.”

“HUKUKİ SÜRECİN İVEDİLİKLE TAMAMLANMASINI DİLİYORUM”

Zorlu, hukuki sürecin ivedilikle tamamlanmasını dilediğini de paylaşımına ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi
Muhabir: Gökhan Erek