Gökhan Erek / Muhabir

İsrail, 7 Ekim Aksa Tufanı Operasyonu’ndan bu yana, dünyanın gözü önünde, hiçbir hukuk kuralı tanımadan; kadın, çocuk, yaşlı demeden, soykırım ve sivil katliamlarına devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 'Seferberlik ve Savaş Hali yönetmeliği' yürürlüğe girdi Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 'Seferberlik ve Savaş Hali yönetmeliği' yürürlüğe girdi

İsrail’in gerçekleştirdiği zulme ‘dur’ demek için Türkiye ve dünyadan tepkiler veriliyor. Türkiye, gerek İsrail ürünlerine boykot, gerekse diplomasi anlamında çalışmalarını sürdürürken; Türkiye’nin İsrail’in jetlerine yakıt sattığına dair ortaya atılan iddiaların ardından; Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden açıklama geldi ve iddia yalanlandı.

FATİH ERBAKAN’IN AÇIKLAMALARI

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan da bugün kaleme aldığı yazısında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın ‘Gazze katliamlarında kullanılmış olması kuvvetle muhtemel olan  ‘Uçak Benzini ve Jet Yakıtı’nın Türkiye’den gönderilmiş olması tam bir felakettir.’ açıklaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

DMM’DEN İSRAİL’E JET YAKITI SATIMINA YALANLAMA

Ahmet Hakan, Türkiye’nin, İsrail’e jet yakıtı satmadığını belirterek, “Bu konuda yapılan resmî açıklama şöyle: “Söz konusu yakıt, İsrail’e gönderilen bir yakıt değildir. Tamamen Türkiye topraklarındaki havalimanlarında İsrail’e ait sivil uçaklar için satılan jet yakıtıdır. Yakıt alan uçakların tamamı yolcu uçağıdır.” Resmî açıklama bu olduğu halde...YRP Lideri Fatih Erbakan, “Türkiye İsrail’e jet yakıtı satıyor” iftirasına devam ediyor.” şeklinde konuştu. 

“GAZZE DUYARLILIĞI İLE HAREKET EDEN BİRİ OLSAYDI…”

Fatih Erbakan’ın, samimi bir Gazze duyarlılığıyla hareket eden birisi olması halinde iftiraya tenezzül etmeyeceğini vurgulayan Ahmet Hakan, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “İçtenlikli bir Gazze duyarlılığı, İsrail’in işine yarayacak türden bir iç çekişmeden geçmez, Gazze duyarlılığı taşıyanlarla birlikte hareket etmekten geçer.”

Muhabir: Gökhan Erek