Berfin Bitirim-Muhabir

Yeşil kategorideki terörist DEM Parti milletvekilinin evinden çıktı! Yeşil kategorideki terörist DEM Parti milletvekilinin evinden çıktı!

Gazeteci Fatih Portakal, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için yapılan çalışmalar devam ederken muhalefeti eleştiri bombardımanına tuttu.

Daha önce de muhalefetten farklı adayların çıkartılması halinde Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum'un kazanacağını ifade eden Portakal, "Matematik ortada" ifadelerini kullanmıştı.

CHP içinde güç mücadelesi yaşandığını dile getiren Fatih Portakal, bu kez Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Resim 2024 02 03 121247290

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE LİDER OLUP OLMADIĞINI GÖRECEĞİZ”

Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı Özgür Özel'i hedef alan Portakal, şu ifadeleri kullandı:

“Özgür Özel, benim gözümde şu anda bir lider değil. Olmadı. Önümüzdeki günlerde lider olup olmadığını göreceğiz. Bu sınavlardan nasıl geçti diyecek olursanız, bence çok iyi geçmedi. Görünen o.”

"DUVARA TOSLARSINIZ BEYLER”

CHP içerisinde bir güç savaşının devam ettiğini ifade eden Fatih Portakal, bu durumu Veli Ağbaba üzerinden anlattı:

“Çankaya'da Veli Ağbaba'nın gücünün ve etkisinin olduğu söyleniyor. Veli Ağbaba İzmir'de de etkili. Mesela Güzelbahçe'ye getirdiği kişi, Urla'dan aday adayıydı. Mustafa Günay diye birisi.

Örgütün dinlenmediği, üstten birtakım kuvvetli isimlerin isim belirlediği iddia ediliyor. Bu kafayla giderseniz, duvara toslarsınız beyler! Onu da söyleyeyim size." 

“BİR AN ÖNCE TOPARLANMANIZ GEREKİYOR”

Muhalefetin bir arada hareket edemediğini söyleyen Portakal, “Zaten birliktelik sağlayamıyorsunuz. Bir ittifakınız, iş birliğiniz de yok. Bir de kendi içinizde böyle görünüm verdiğiniz için bunun sonu da üç aşağı beş yukarı belli oluyor. Bir an önce toparlanmanız gerekiyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Editör: Berfin Bitirim