Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, önce A Milli Takım kadrosuna davet edilen ardından Ümit Milli Takım kadrosuna dahil edilen Semih Kılıçsoy ile ilgili açıklamalarda bulundu.

NTV'de yer alana habere göre Feyyaz Uçar,  “Biz haberi duyduğumuzda şok olduk. Montella’nın açıklamalarıyla daha da şok olduk. Bu kadar dayanaksız açıklamalar gerçekten üzücü. ‘Daha fazla süre alması için’ gibi bir söz var orada. Zaten Semih Kılıçsoy çok süre aldı bugüne kadar genç milli takımların hemen hemen hepsinde. 16 tane golü var bu çocuğun genç milli takımlarda, altyapılarda. Beşiktaş’ta da süre alıyor. Süre alamayan diğer oyuncular var milli takımda. Onları dert edinsin sayın hocamız. Açıklamanın neresinden tutsanız bir yeri boş. Orada Ümit Milli Takım’a yaşı tutan en az 4-5 oyuncu daha var. O maç o kadar önemliyse diğerleri neden gitmiyor" şeklinde konuştu.

"Hocam beni alabiliyorsanız alın' dedi"
Feyyaz Uçar, Semih ile yaptığı konuşmada genç futbolcunun üzgün olduğunu dile getirerek, "Sadece burada Semih’e yapılan haksızlık yok. Ahmetcan Kaplan’a yapılan da büyük haksızlık bence. Bizi en çok üzen şu; oyuncumuz bizi arıyor ağlamaklı “Hocam 3 gündür buradayım hiçbir teknik taktik idmana alınmadım. Beni buradan alır mısınız” diyor. Ne kadar acı bir şey yönetici için. 'Hocam çok mutsuzum, beni alabiliyorsanız alın' dedi. 'Oğlum, orası milli takım, oradan alınmak gibi bir şey olmaz' dedim. Çok mutsuz olduğunu söyledi çocuk. Bizim derdimiz oyuncumuza yapılan kötü tavır. Yoksa milli takım tamamen Beşiktaş'tan oluşsun demiyoruz. Hak eden oynasın diyoruz. Karşı tarafta değişen bir şey yok. Bu şekildeki bir tavrı, Arda Güler'e ya da başka bir oyuncuya yapamazlardı. Semih'e bu hareketi layık görenler, yaptıkları şeyden utanacaklar" değerlendirmesini yaptı. 

Başkan Arat açıkladı: Arsenal ile de görüşeceğiz! Başkan Arat açıkladı: Arsenal ile de görüşeceğiz!

"Açıklamalar verilen karardan daha berbat"
A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın Semih Kılıçsoy'un Ümit Milli Takım'a dahil edilmesi hakkında yaptığı açıklamaya da değinen Feyyaz Uçar, "Anlam veremiyoruz. Konuştukça daha da batıyorlar. Bari sussunlar biz de bir şey demeyelim. Çok üzüldük. Önemli olan bizden ziyade evladımızın üzülmesi. Üstünde düşünülmemiş bir karar. Bunun açıklaması bize daha net, daha inandırıcı olmalıydı. Açıklamalar verilen karardan daha berbat" diye konuştu.

"Tatmin edici cevap alamadık"
Kulüp düzeyinde milli takım yetkilileriyle görüştüklerini sözlerine ekleyen Uçar,  "Biz konuyla ilgili milli takım görevlilerinden bazılarıyla kulüp düzeyinde görüşmeler yaptık, onlar da anlamamış zaten. Neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Tatmin edici bir cevap alamadık. Montella'ya etki edebilecek bir üst akıl varsa bu daha da üzücü Türk insanı için. Orada bir teknik adam var, kararlarını inşallah o alıyordur. Herhalde Semih'i ona iyi anlatmadılar. Selçuk kardeşimiz var Montella'nın yardımcısı. Bizim her maçımıza geliyordu Semih ve Mert için. Herhalde yeterince anlatamadı" ifadelerine yer verdi.

Editör: Bora Akyol