İşgalci güçlerin zalimliği sürüyor.

Sınır Tanımayan Doktorlar'ın (MSF) sosyal medya platformu X'ten yaptığı paylaşımda, İsrail güçlerinin Nasır Hastanesi yakınında operasyonlarına devam ettiği kaydedildi.

Paylaşımda, Nasır Hastanesi'ne açılan ateş sonucu 2 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı olaylar sonrası vurulmaktan endişelenen sağlık çalışanlarının hastane içerisinde hareket edemeyecek hale geldiği belirtildi.

Kiralar artınca taşındı! Okula uçakla gidip geliyor Kiralar artınca taşındı! Okula uçakla gidip geliyor

“İNSANLAR HASTANEYE GİREMİYOR”

Yoğun çatışmalar nedeniyle insanların hastanede mahsur kaldığı vurgulanan paylaşımda, tıbbi yardıma ihtiyacı olan insanların da hastaneye giremediğine işaret edildi.

“HASTALARIN HAYATLARI İÇİN ENDİŞELİYİZ”

Paylaşımda, "Nasır Hastanesi'ndeki MSF çalışanlarımız, hastanedeki sağlık personeli ve hastaların hayatları için endişeliyiz. Hastaneler gibi tıbbi tesisler, çevreleri ve sağlık personeli daima korunmalı ve bu tesislere erişim engellenmemelidir." ifadeleri yer aldı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin, Nasır Hastanesi'nin kapıları, binaları ve avlusuna yoğun şekilde ateş açtıklarını ifade etmişti.

Kaynak: AA