Bursa'da sağanak ve dolu, yaşamı olumsuz etkiledi. Öğleden sonra etkisini gösteren sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar ile bazı metro istasyonlarında su birikintileri oluştu. Şiddetli sağanak nedeniyle debisi yükselen Nilüfer Çayı'nda ise bir erkek cesedi bulundu. Vali Mahmut Demirtaş da cesedin bulunduğu bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Vali Demirtaş, "Şu an bir ceset var ama muhtemelen eski bir ceset olduğunu düşünüyoruz. Daha önce kaybolmuş olan birisine ait olabilir." dedi.

Bursa'da etkili olan şiddetli sağanak ve dolu yağışı nedeniyle debisi yükselen Nilüfer Çayı'nda erkek cesedi bulundu.

Bursa'da yaklaşık 1 saat etkili olan yağmur ve dolu, hayatı olumsuz etkiledi. Merkez Osmangazi ilçesinden geçen Nilüfer Çayı'nın suları yükseldi.

NİLÜFER ÇAYI'NDA ERKEK CESEDİ BULUNDU
Şiddetli sağanak nedeniyle debisi yükselen Nilüfer Çayı'nda bir cesedin sürüklendiğini gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, suda sürüklenen cesedi Alemdar Mahallesi yakınlarında kıyıya çıkardı. Yağış nedeniyle suya kapılan birine ait olup olmadığı araştırılan ceset, kimlik tespiti ve kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

"CESET DAHA ÖNCE KAYBOLMUŞ BİRİSİNE AİT OLABİLİR"
Vali Mahmut Demirtaş da cesedin bulunduğu bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Demirtaş, saat 14.30'dan sonra şiddetli yağışın etkili olduğunu söyledi. Demirtaş, metrekareye 40 kilogramın üzerinde sağanak düştüğünü belirterek, 500'den fazla su baskını ihbarının yapıldığını kaydetti.

Trafikte tartıştığı kişiyi silahla yaralamıştı! Kaçan şahıs yakalandı Trafikte tartıştığı kişiyi silahla yaralamıştı! Kaçan şahıs yakalandı

Belediyeler, AFAD, DSİ ve kamu kuruluşlarının harekete geçtiğini anlatan Demirtaş, "Şu an bir ceset var ama muhtemelen eski bir ceset olduğunu düşünüyoruz. Yani selden veya yağıştan kaynaklanan bir ceset değil, daha önce kaybolmuş olan birisine ait olabilir ama olay yeri incelemesi devam ediyor. Bu konuda bir şey söylemek şu an için erken." ifadesini kullandı. Demirtaş, kent genelindeki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek, bittiğinde kamuoyuyla paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA