Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

2019 VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak | VGM başvuru yap

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019/2020 yılı öğrenim dönemi için her yıl olduğu gibi burs verecek. Peki VGM burs başvuruları ne zaman, sonuçları ne zaman? İşte detaylar...

2019 VGM burs başvurusu ne zaman yapılacak | VGM başvuru yap

Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da Eylül ayında burs verecek. 9 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Orta öğrenim bursundan sonra Yüksek öğrenim burs başvuruları da 30 Ekim 2019 tarihine kadar yapılabilecek. Burs başvurusu yapan aday öğrenciler ise başvuru sonuçlarını merak ediyor. İşte detaylar…

VGM BAŞVURUSU İÇİN NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Orta öğrenim ve yüksek öğrenim burs başvuruları Vakıflar Genel Müdürlüğü web sitesi olan www.vgm.gov.tr üzerinden yapılır. Orta öğrenim bursu için öğrencilerin, her sene eğitim döneminin başladığı haftadan itibaren bir aylık süre içinde başvuru yapmaları gerekir. Yüksek öğrenim bursu için ise 15 Ekim – 30 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabilir. Başvuru tarihi duyuruları, başvuru alma ve sonuç açıklama www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilebilir. Başvurular bilgisayar, akıllı telefon ve tablet üzerinden yapılabilir. Ancak akıllı telefon ve tabletlerde cihaz işletim sisteminin sürümünden kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu masaüstü bilgisayar ya da laptop üzerinden yapmanız önerilir. Bilgisayarda başvuru yaparken Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla FireFox tarayıcılarını kullanarak başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

VGM burs başvuru sonuçları yine resmi siteden ilan edilecek. Geçen yıl aynı dönemde alınan burs başvurularının sonuçları 5 Ocak’ta açıklanmıştı. Bu yıl da sonuçların ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.