Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

2020 Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2020 Bedelli askerlik yeri sorgulama ekranı

2020 bedelli askerlik yerleri kura çekilişi sonuçları binlerce asker adayının merakla araştırdığı konuların başında geliyor. Askere gitmek için gün sayan vatandaşlar gözünü Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılacak olan açıklamaya çevirdi. Resmi internet sitesi aracılığıyla bedellik askerlik yerlerini duyuracak olan MSB 2020 yılında bedelli askerlik ücretini de açıklamıştı. Peki askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2020 Bedelli askerlik için kura çekilecek mi? İşte bedellik askerlik yeleri kura çekilişi sonuçları hakkında tüm detaylar…

2020 Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2020 Bedelli askerlik yeri sorgulama ekranı

Bedelli askerlik yerleri kura çekilişi sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu askerlik vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Pek çok vatandaş, gözünü MSB’nin yapacağı duyuruya çevirdi. Bedelli askerlik sonuçlarının açıklanmasından sonra 2020 yılının ilk askerlik yerleri merakla sorgulanıyor. Peki, 2020 Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2020 2020 Bedelli askerlik için kura çekilecek mi? İşte bedelli askerlik yeri sorgulama!

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bedelli askerlik hizmeti kapsamında;

Yararlanacak yükümlülerin başvuruları 16 Temmuz 2019’da başlayacak, kura işlemi 2020 Ocak ayında yapılacak ve duyurulacak.. Hak sahiplerinin bir aylık temel askerlik eğitimi için silâhaltına sevkleri 2020 Mart ayından itibaren başlayacak.

Kura sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını aşağıdaki link aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

BEDELLİ ASKERLİK SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2020 ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2000/1 askerlik yerleri, Milli Savunma Bakanlığı tarafından 24 Ocak tarihinde erişime açılacak.

2020 BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Milli Savuna Bakanlığı’nın 2020 yılında dövizli ve bedelli askerlik yapmak isteyenler için belirlediği ücret açıklandı. 30 Haziran’a kadar bedelli askerlik başvurusu yapmak isteyenler, 35 bin 54 lira ücret ödeyecek. Dövizle askerlik yapmak isteyenlerin ödeyeceği başvuru ücreti ise 5 bin 261 Euro olacak.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı kılavuza göre bedelli askerlik hizmeti kapsamında;

  • a. 2020 yılında müracaat edecek yükümlülerin başvurularını 31 Aralık 2020 saat 18:00’e kadar tamamlamaları gerekmektedir.
  • b. Başvuru; yükümlülerin yoklamalarını yaptırmalarını, bedelli askerlik tercihinde bulunmalarını ve belirtilen bedelin tercih tarihinden itibaren iki ay içerisinde ödenmesini içermektedir. Bu nedenle yoklamasını yaptırmayanların öncelikle “Askerliğe Elverişlidir” sağlık kararı almış olması gerekmektedir.
  • c. Fiilî askerlik hizmetine başlayanlar ile bakaya, yoklama kaçağı ve saklıların bedelli askerliğe başvuru hakkı bulunmamaktadır.
  • ç. 2001 doğumlu ve bu doğumla yoklamaya tabi daha yaşlı yükümlüler ile askerliği ertelenmiş olanlardan (erteleme başlangıç tarihinden önce yoklama kaçağı ve bakaya kalanlar hariç) erteleme süresi içerisinde başvuru işlemlerini tamamlayanlar bedelli askerlikten yararlanacaktır. 2020 yılı celp ve sevk dönemlerinde sınıflandırılmış yükümlülerden erteleme hakkı olmayanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri