Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

2020 TOKİ harç parası iadesi nasıl alınır? TOKİ başvuru paralarını geri alma işlemi

TOKİ'nin dar gelirli vatandaşlar için yapacağı 100 bin konut projesinde birçok ilin kurası çekildi. TOKİ kuralarına başvuru yapan ama kendilerine ev çıkmayan vatandaşlar başvuru ücretlerini nasıl geri alacaklarını araştırıyor. '100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'nde kura çekimleri için başvuru şartı olarak bankalara para yatıran vatandaşlar, 2020 TOKİ harç parası iadesi nasıl alınır? TOKİ başvuru paralarını geri alma işlemi nasıl yapılır sorularına cevap arıyor. Bu soruların cevabı haberimizde...

2020 TOKİ harç parası iadesi nasıl alınır? TOKİ başvuru paralarını geri alma işlemi

Türkiye’nin 81 ilinde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak 100 bin sosyal konut için kura süreci 24 Mart’a kadar devam etmiş, 24 Mart’da TOKİ’den yapılan açıklama ile beraber kurular ileri bir tarihe ertelendi. Bu tarihe kadar kuralara katılan kişiler, 2+1 için 500 TL, 3+1 için 1000 TL başvuru parasını TOKİ’nin hesabına bankalara yatırmıştı. Kuralarda kendi isimleri olmayanlar bu paralarını geri almak istiyor. Bu bağlamda, 2020 TOKİ harç parası iadesi nasıl alınır? TOKİ başvuru paralarını geri alma işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap aranıyor. Ayrıntılar burada…

TOKİ başvuru paralarını geri alma işlemi

TOKİ’nin inşa ettiği konutlar için, noter huzurunda yapılan kura çekimi sonucunda hak sahibi olamayan kişilere başvuru bedelleri iade ediliyor.

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek.

Ücretler, dekontlar ve kimlik belgeleri ile başvuruda bulunulması halinde geri ödenecek.

TOKİ kura çekilişleri ertelendi

TOKİ kura çekilişleri, bankalarda para iadesi için bekleyenlerin oluşturacağı yoğunluktan dolayı ileri bir tarihe ertelendi.

Konuyla ilgili TOKİ’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle;