Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

2021 YKS başvuru tarihleri ne zaman? YKS sınav konuları belli oldu mu?

Yeni bir yıla girilmesiyle beraber YKS sınavı hazırlanan öğrenciler 2021 YKS başvuruları tarihlerini araştırmaya başladı. ÖSYM sınav takvimi koronavirüs salgını nedeniyle sık sık değişirken adaylar bir yandan da YKS sınav konularını araştırıyor. Bilindiği üzere geçen sene koronavirüs pandemesiyle beraber ertelenen YKS 2020 sınavı, 27-28 Haziran tarihleri arasında uygulanmıştı. Bu nedenle öğrenciler sıkça 2021 YKS başvurularının yapılacağı süreci sıkça takip ediyor. Peki, 2021 YKS başvuru tarihleri ne zaman? YKS sınav konuları belli oldu mu?

2021 YKS başvuru tarihleri ne zaman? YKS sınav konuları belli oldu mu?

2021 YKS başvuru tarihleri ne zaman? YKS sınav konuları belli oldu mu? soruları YKS sınavına hazırlanan öğrenciler tarafından sıkça araştırılıyor. Salgın nedeniyle ÖSYM tarafından bazı sınavların ertelenmesi nedeniyle sınavların yapılacağı tarih ve süreç sürekli olarak takip ediliyor. Özellikle 2021 YKS başvuru tarihi ve süreci en çok merak edilenler arasında yer aldı. Yakın zamanda ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT gibi bir çok sınav ileri bir tarihe ertelendi. Fakat YKS sınavına ilişkin bir tarih değişiklik yapılmadı. Peki, 2021 YKS başvuru tarihleri ne zaman? YKS sınav konuları belli oldu mu?

2021 YKS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen sınavların ardından gözler YKS tarihine çevrilmişti. YKS tarihinde herhangi bir erteleme söz konusu değil. Konuyla alakalı yakın zamanda açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün YKS sınavının tarihinde ertelenmesi söz konusu olmadığını açıklamıştı. Fakat henüz 2021 YKS başvurularına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak 2021 YKS, 06 Şubat 2021 – 3 Mart 2021 tarihleri arasında yapılması beklenmekte olup, Başvurular ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden yapılacaktır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru tarihleri 03 Mart 2021 saat 23.59’da sona erecektir.

YKS SINAV KONULARI BELLİ OLDU MU?

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamada, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi merkezi sınavların kapsamında şu anda bir değişikliğin söz konusu olmadığı” duyuruldu.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayıp öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır. Süreçle ilgili önümüzdeki aylarda önemli bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilebilecektir. Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynaklar sunulacak ve bu alandaki bütün ihtiyaçları karşılanmaya devam edilecektir.

2021 YKS başvuru tarihleri ne zaman? YKS sınav konuları belli oldu mu?

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!