Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

27. dönem dönem polis alımları ne zaman? 26. dönem POMEM sonuçları

“26.Dönem POMEM sınavları ne zaman yapılacak?” sorusu merak ediliyor. 26. dönem polis alım süreci devam ederken EGM polis alımı başvuru tarihini merak eden adaylar sıklıkla konuyu sorgulatıyor. Peki, 27. dönem polis alımları ne zaman yapılacak? İşte 26. dönem POMEM sonuçları… Ayrıntılar haberimizde…

27. dönem dönem polis alımları ne zaman? 26. dönem POMEM sonuçları

27. dönem dönem polis alımları ne zaman? Polis Akademisince yürütülen 26. Dönem polis alım süreci devam ediyor. 26. Dönem POMEM sonuçları ise yakın zamanda açıklanacak. Peki 26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak ve 27. Dönem polis alımları ne zaman başlayacak? 2020 EGM polis alımı başvuruları ne zaman? Detaylar haberimizde…

27. DÖNEM POLİS ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

26. Dönem POMEM seçim aşamalarının 10 Aralık itibari ile sona ermesinin ardından adaylar sonuçların açıklanmasını bekleyecek. 27. Dönem polis alımları ise 2020 yılının Mart ayı gibi yapılması kuvvetli görünüyor. 26. Dönem POMEM alımları en az önlisans mezunu adaylar arasından KPSS 60 ve 65 puan ile yapılmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU polis alımlarında KPSS şartı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. 26. Döneme kadar polis alımlarında spor mülakatı ve sözlü mülakat birer gün ara ile gerçekleştirilirken, 27. dönem itibari ile spor ve sözlü mülakatlar aynı gün arka arkaya yapılmaya başlandı. 27. Dönem POMEM alımlarında da sözlü ve spor mülakat aynı gün olacak.

27. DÖNEM POMEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR? 

POMEM sonuçları için tarih henüz netleşmedi. Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri