Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

81 ilde yüzlerce genç ülkesi için maske mesaisinde | Salgına karşı gençler üretimde

Dünyayı esir alan yeni tip koronavirüs salgınına karşı Türkiye’de devlet millet el ele vermişken mücadelenin en büyük gücünü gençler oluşturuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 ildeki gençlik merkezleri günlük 40 bin maske hedefiyle daha korunaklı bir Türkiye için harıl harıl çalışıyor

Sümeyye Aksu
81 ilde yüzlerce genç ülkesi için maske mesaisinde | Salgına karşı gençler üretimde

Diriliş Postası Muhabiri Sümeyye Aksu

Dünyayı saran yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgınıyla Türkiye’ye dönen vatandaşların 14 günlük karantina sürecini geçirebilmeleri için KYK yurtlarının kapılarını açan Gençlik ve Spor Bakanlığı, salgınla canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek amacıyla gençlik merkezlerinde korumalı maske üretimine başladı.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı 81 ilde kurulan gençlik merkezinde korumalı maske üretimine başlandı. Vefa Sosyal Destek Gruplarında gönüllü olarak görev alan Gençlik Liderleri, bir yandan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ederken, diğer yandan da sağlık çalışanları için hayati önem taşıyan korumalı maske üretimine öncülük ediyor.

Bakanlığa bağlı gençlik merkezinde, gençlik liderlerinin öncülüğünde gönüllülerin de katılımıyla 3D yazıcılarda üretilen maskeler, hekimler başta olmak üzere sağlık çalışanlarının kullanması için ilk sağlık müdürlüklerine gönderiliyor.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ZİYARET 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da korumalı maske üretimi yapılan merkezlerden biri olan Keçiören Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, ilk üretilen maskeleri deneyerek, tanıtımını gerçekleştirdi.

HEDEF GÜNDE 40 BİN MASKE ÜRETİMİ 

Gençlik merkezlerinde korumalı maske üretimi hedefinin günlük 500 adet olduğunu belirten Kasapoğlu, 81 ile bakıldığında bu sayının 40 bini bulduğunu söyledi.

Gönüllerini ortaya koyarak ürettikleri anlamlı maske çalışması nedeniyle gençlere teşekkür eden Kasapoğlu, Türkiye’nin beraberliğinin gençlere gençlerle devam edeceğini belirterek, “Biz, her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz. ‘İki günü eşit olan ziyandadır’ ilkesiyle üreterek, katkı sağlayarak ve faydalı olarak yarınlara yürüyeceğiz. ” diyerek sözlerini tamamladı.