Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF sınav yerleri ve AÖF giriş belgesi sorgula

Bu hafta sonu AÖF sınavı gerçekleşecek. Bu nedenle, AÖF sınav yerleri açıklandı mı? sorusu bugünlerde en çok arananlar arasında yer aldı. Bu hafta sonu 18-19 Ocak tarihlerinde yapılacak AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı için hazırlanan adaylar, sınav giriş yerleri hakkında bir açıklama bekliyordu. Beklenen haber geldi. AÖF sınav yerleri açıklandı. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir. Sınava hazırlanmak isteyen öğrenciler, çıkmış sınav sorularına ve cevaplarına ANADOLUM eKampüs Sisteminden erişebilecek. Haberimizden, AÖF sınav yerleri ve AÖF giriş belgesi sorgula ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF sınav yerleri ve AÖF giriş belgesi sorgula

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavına girecek olan öğrenciler, 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınav öncesi yoğun bir şekilde sınav giriş yerleri ve giriş belgesini sorguluyor. Sınavlardan yaklaşık olarak bir hafta önce açıklanan sınav giriş yerlerinin bu kez ne zaman açıklanacağı merak konusu. Peki eğitimini AÖF üzerinden sürdüren öğrencilerin beklediği AÖF sınav yerleri ve giriş belgesi erişime açıldı mı? AÖF sınav yerleri, giriş belgesi sorgulama işlemini gerçekleştirmek için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

AÖF sınav yerleri ve AÖF giriş belgesi sorgula

2020 AÖF sınav giriş belgesi öğrenciler tarafından merak ediliyordu. Merakla beklenen AÖF sınav yerleri açıklandı! AÖF sınav giriş belgesi erişime açıldı. Konuyla ilgili Anadolu Üniversitesi Rektörü Prf.Dr.Şafak Çomaklı, giriş belgeleri hakkında, “değerli öğrencilerimiz, sınav giriş belgeleriniz Anadolu Mobil uygulamasında saat 16.00 da, web sitesinde 17.00 da yayınlanacaktır” açıklamasını yaptı. Çomaklı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Anadolu Mobil uygulamasını indirirseniz cep telefonunuzdan sınava gireceğiniz yeri de görebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Android kullanıcılar, Anadolu Üniversitesi Mobil Uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

İphone kullanıcıları, Anadolu Üniversitesi Mobil Uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

AÖF SINAV YERLERİ VE GİRİŞ BELGESİ SORGULA

AÖF sınavlarında hangi notlar geçer?

 • 84 – 100 AA 4,00 Geçti
 • 77 – 83 AB 3,70 Geçti
 • 71 – 76 BA 3,30 Geçti
 • 66 – 70 BB 3,00 Geçti
 • 61 – 65 BC 2,70 Geçti
 • 56 – 60 CB 2,30 Geçti
 • 50 – 55 CC 2,00 Geçti
 • 46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
 • 40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
 • 33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

AÖF sınav yerleri sorgula - AÖF giriş belgesi sorgula

Sınav Süresi ve Sınav Oturumları

Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30’ar dakika sınav süresi verilecektir.

Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.

Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

Sınav Yeri Organizasyonu

Öğrencilerin oturduğu semt ve ilçeye göre seçtiği sınav merkezi kapsamında bulunan okullara öğrencilerin sorumlu olduğu dersler, kayıtlı bulundukları yarıyıl vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden düzen içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

Üniversitemiz, sınav merkezine ulaşımın kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır.

Toplu sınav ataması anında herhangi bir öğrencinin yerinin değiştirilmesi kendi koşullarına benzer gruptan ayrılarak başka bir salon veya binaya atanması mümkün değildir.

Öğrenciler ikamet ettikleri semte göre uygun olan üniversitemiz tarafından belirlenen sınav merkezlerini tercih edebilmektedirler.

Sınavlar aşağıda belirtilen il ve ilçelerde yapılmaktadır.

Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler

 1. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
 2. Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
  • Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı,
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı,
  • T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi,
  • Süresi geçerli pasaport,
  • Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart,
  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi,
  • Yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge

bu amaçla kullanılabilir.

Bunların dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Geçersiz Belgeler

 1. Öğrenci Kimlik Kartı
 2. Mesleki Kimlik Kartları
 3. Askeri Kimlik Belgesi
 4. Baro Kartı

Sınav Soru ve Cevaplarının İnternette Yayımlanması

Çıkmış sınav sorularına ve cevaplarına ANADOLUM eKampüs Sisteminden erişebilirsiniz.

https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak dersleriz üzerinden çıkmış sınav sorularını ve cevaplarını görebilirsiniz.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri