Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Askerlik yerleri ne zaman belli oluyor? (2020) Askere ne zaman gidilecek?

Askerlik yerleri ne zaman belli oluyor? (2020) Askere ne zaman gidilecek? Bugün gündemin önemli konularından biri olan askerlik yerleri açıklamasına dair bilgilere haberimizden erişebilirsiniz...

Askerlik yerleri ne zaman belli oluyor? (2020) Askere ne zaman gidilecek?

2020 yılı askerlik işlemleri corona virüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Türkiye koronavirüs tablOsunda görülen olumlu seyir doğrultusunda atılan normalleşme adımları kapsamında, askerlik işlemleri de yeniden gündeme geldi. Vatani görevini yapacak olan asker adayları, Askerlik yerleri ne zaman belli oluyor? (2020) Askere ne zaman gidilecek? sorularına yanıt arıyor. Konuya ilişkin merak edilen bilgiler haber detayında.

Askerlik yerleri ne zaman belli oluyor? (2020)

2020 Askerlik yerlerine ilişkin bilgilerin, Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB), e-Devlet aracılığıyla bugün öğle saatlerinden itibaren asker adaylarıyla paylaşılması bekleniyor.

Askere ne zaman gidilecek?

Er ve erbaşlar için 1. grup sevk tarihi 5 Haziran 2020 olarak belirlendi. İlk grup sevk belgeleri 1-5 Haziran tarihleri arasında alınabilecek.

Haziran grubu bedelli askerlik sevk tarihi ise, 20 Haziran 2020 olarak belirlendi. Bu grup, 16-20 Haziran 2020 tarihleri arasında sevk belgelerini alabilecekler.

Yedek subay ve astsubay adayları, er ve erbaşların ikinci grubu ve ertelenen nisan grubu bedelli askerler için belirlenen sevk tarihi ise 29 Haziran 2020. Bu grup içerisinde yer alan asker adaylarının sevk tarihleri ise 25-29 Haziran olacak.

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!