Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Avrupa’nın ilk çevre dostu camii Cambridge Camii’ açıldı! Cambridge Camii nerede?

Avrupa'nın ilk çevre dostu olan Cambridge Merkez Camii Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Cami ile görsellerin sosyal medyaya düşmesinin ardından vatandaşlar Cambridge Camii nerede? sorunun cevabını aramaya başladı... İşte Cambridge Camii ile bilgiler...

Avrupa’nın ilk çevre dostu camii Cambridge Camii’ açıldı! Cambridge Camii nerede?

Avrupa’daki  ilk çevre dostu camii olma özelliği taşıyan Cambridge Merkez Cami’nin açılışına ilgi yoğundu. Peki açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Cambridge Camii nerede? İşte cami hakkında merak edilenler detaylar…

CAMBRİGGE MERKEZ CAMİİ NEREDE?

Avrupa”nın ilk çevre dostu olan İngiltere’deki Cambridge Merkez Camii’nin açılışı yapıldı.

Cami, İslami geleneklere bağlı kalınan ödüllü mimarisinin yanı sıra yağmur sularını depolayan, elektriğinin bir kısmını güneş enerjisinden sağlayan çevre dostu sistemleriyle dikkatleri çekiyor. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan İslamfobiye yönelik eleştirilerde bulunarak, “Bu caminin yükselen İslam karşıtlığına da en güzel cevap olacağını düşünüyorum” dedi.

Açılışta konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokrasinin beşiği ülkelerde İslam düşmanlığı zehirli sarmaşık gibi yayılıyor” sözleriyle İslamofobi eleştirisinde bulundu. “İslami terör” ifadesine de sert tepki gösteren Erdoğan, “Müslümanlar arasından bir terörist çıkıyor diye İslamı lekeleyemezsiniz” ifadelerini kullandı” dedi.

Avrupa’da bir ilk olma özelliğine sahip camide, yağmur suları depolanıp, fidanların sulanmasında veya abdesthanede kullanılıyor.

Ayrıca doğa dostu cami sıfır karbon ayak izi özelliğiyle dikkat çekiyor.

Cambridge Camii açılışı