Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Bakan Soylu’dan bayram mesajı: İslâm alemi için hayırların başlangıcı olmasını diliyorum

Kovid-19 nedeniyle Ramazan ayının manasına uygun olarak sabır içinde ihya edildiğini ifade eden İçişleri Bakanı Soylu, “Pandemi sürecinde de ferasetiyle bizlere yol gösteren Aziz Milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm İslâm alemi için hayırların başlangıcı olmasını diliyorum.” dedi.

Bakan Soylu’dan bayram mesajı: İslâm alemi için hayırların başlangıcı olmasını diliyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan Bayramı dolayısıyla ‘Bayram’ mesajı yayımladı.

Bakanlığın sitesinde yayımlanan mesajında, “Zaten başlı başına bir sabır ayı olan ve bu topraklar üzerinde bin yıldır yaşanan Ramazan ayları içinde, belki de en fazla sabır dolu olanlarından birini geride bıraktık ve Ramazan Bayramı’na ulaştık.” ifadelerine yer veren Bakan Soylu şöyle dedi:

“Camilerden, teravihlerinden uzak kalmış olmak, inanan gönüllerde bir burukluk oluşturmakla beraber, bu mübarek ayın manevi ikliminin verdiği güç, metanet ve itidal, bilhassa pandemi sürecindeki mücadelemize ayrı bir güç katmıştır.

Ülke olarak 21.yüzyılın başından itibaren güvenlikten sağlığa, ekonomiden yüksek teknolojili sanayi üretimine kadar yaşadığımız büyük değişim ve gelişmeye paralel olarak gerek terörle, uyuşturucuyla ve trafik kazalarıyla mücadelede; gerekse göç yönetiminde gösterdiğimiz başarıya, küresel bir salgınla mücadeledeki başarımızı da eklemenin haklı gururu içindeyiz.

Hem sağlık altyapımız, hem de köklü devlet geleneğimizin tüm birikimiyle hastane içi ve hastane dışında süreci başarıyla yönetirken Aziz Milletimizi gösterdiği sabır ve feraset, hem Ramazan ayının ruhunun, hem de milli hasletlerimizin yansıması olmuştur. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın uzunca bir süre evlerinden çıkmayarak gösterdiği sabır, son güncel rakamla tam 6.649.461 talebi karşılayan Vefa Sosyal Destek Gruplarımızın fedakârlığıyla birleşmiş, saldırılar ve provakasyonlar bu büyük organizasyonun dünyada örneği olmayan başarısını gölgeleyememiştir.“

“İSLÂM ALEMİ İÇİN HAYIRLARIN BAŞLANGICI OLMASINI DİLİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kamu düzenimizi bozmadan, tedarik zincirini kesintiye uğratmadan, sağlık sisteminin ayakta kalmasını ve sosyal izolasyonu temin ederek yönetilen pandemi sürecinin tamamen bittiğini söylemenin ve rehavete kapılmanın doğru olmadığını vurgulayan Bakan Soylu, “Bilâkis; başarılarımız, doğru yolda gittiğimizin ve bu doğruları yapmaya kararlılıkla devam etmemiz gerektiğinin ispatıdır.” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu’nun mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Bu vesileyle, Ramazan ayını manâsına uygun şekilde tam bir sabır ayı halinde yaşayan, her konuda olduğu gibi pandemi sürecinde de ferasetiyle bizlere yol gösteren Aziz Milletimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm İslâm alemi için hayırların başlangıcı olmasını diliyorum.

Ayrıca bu süreçte üstün bir gayret gösteren tüm sağlık personelimize, Kaymakam ve Valilerimize, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını ayağına kadar götüren tüm güvenlik personelimize, kamu personelimize ve sivil toplum kuruluşu mensuplarımıza şükranlarımı sunuyor; salgın hastalık sebebiyle kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza ve hain bir saldırı neticesinde hayatlarını kaybeden Vefa Sosyal Destek Grubumuzun şehitlerine Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.”