Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sözlü mülakat sonuçları tarihi

Son dönemin gözde mesleklerinden biri olan Bekçilik için on binlerce aday mülakat sonuçlarını merak ediyor. Adaylar, en çok bekçilik mülakat sonuçları tarihi konusunda araştırma yapıyor. Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı ve detaylar haberimizde...

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sözlü mülakat sonuçları tarihi

Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen bekçilik alımlarında yazılı sınavı geçen adayların sözlü mülakat alımları gerçekleştiriliyor. Sözlü mülakatlar 12 Ekim itibari ile sona eriyor. Gözler bekçilik sözlü mülakat sonuçlarına çevrildi. Adaylar, bekçilik mülakat sonuçlarını internet üzerinden öğrenebilecek. Bekçilik mülakat sonuçları için tarih belli mi? diye araştıranlar için yanıtı haberimizde..

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TARİH BELLİ Mİ?

Polis Akademisi’nden bekçilik sözlü mülakat sonuçlarına dair gelen bir duyuru bulunmuyor. Sözlü mülakat sonuçlarının ekim sonu ve kasım ayının başlarında açıklanması bekleniyor.

Mülakat sonuçları tüm mülakatların tamamlanmasının ardından belirlenecek.Tüm bu değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından bekçilik sözlü mülakat sonuçlarının ekim sonu ve kasım ayının başlarında açıklanması bekleniyor.

BEKÇİLİK MÜLAKATLARI NE ZAMAN?

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar sözlü sınavına katılacaklardır.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

30 Eylül tarihinde başlayan bekçilik sözlü mülakatları, 12 Ekim’de sona erdi.

BEKÇİLİK SÖZLÜ SINAV BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BEKÇİLİK SÖZLÜ SINAVI NASIL OLACAK?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.