Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı?

Binlerce bekçi adayı sözlü mülakat sonuçlarını bekliyor. Peki bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı? sorusu yoğun olarak aranıyor. 019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için yazılı sınav süreci geride kaldı. Yazılı sınavı geçen bekçiler sözlü sınava katıldı. Gözler bekçilik sözlü mülakat sonuçlarına çevrildi. Bekçilik sözlü sınavına dahil olacak adaylar, sonuçlarını e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden öğrenebilecek. Bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? diye araştıranlar için yanıtı haberimizde..

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi’nden gelen bir duyuru bulunmuyor. Mülakat sonuçları tüm mülakatların tamamlanmasının ardından belirlenecek.Tüm bu değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından bekçilik sözlü mülakat sonuçlarının ekim sonu ve kasım ayının başlarında açıklanması bekleniyor.

BEKÇİLİK MÜLAKATLARI NE ZAMAN?

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar sözlü sınavına katılacaklardır.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

30 Eylül tarihinde başlayan bekçilik sözlü mülakatları, 12 Ekim’de sona erecek.

BEKÇİLİK SÖZLÜ SINAVI NASIL OLACAK?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri