Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarı olmayan öğrencinin el yazısıyla hazırladığı ödev büyük takdir topladı

Koronavirüsle mücadele sürecinde öğrenciler uzaktan eğitimlerini sürdürürken, bilgisayarı olmayan bir üniversite öğrencisinin el yazısıyla hazırladığı ödevi ve kapağına çizdiği üniveriste logosu sosyal medyada büyük takdir ve beğeni topladı.

Bilgisayarı olmayan öğrencinin el yazısıyla hazırladığı ödev büyük takdir topladı

Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri nedeniyle okulların kapatılmasıyla eğitimlerinin evde sürdüren öğrenciler, zaman zaman özverili çalışmalarıyla dikkatleri çekiyor. Bu konunun son örneği, geçtiğimiz günlerde Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde yaşandı. Bilgisayarı olmadığı için ödevini el yazısıyla hazırlayan ve kapağına da üniversite logosunu çizmeyi ihmal etmeyen bir öğrencinin sergilediği davranışı sosyal medyada takdir ve beğeni topladı.

BİLGİSAYARI OLMAYAN 5 ÖĞRENCİ ÖDEVİNİ EL YAZISIYLA HAZIRLADI. İÇLERİNDEN BİRİ…

Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Yakışık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde uzaktan eğitim alan öğrencilerine seçmeli bir ders için kitap okumalarını ve okudukları kitabın özetini arkadaşlarıyla paylaşmalarını istedi.

Kitapları okuyarak özetini çıkaran öğrenciler bilgisayar üzerinden ödevlerini öğretim üyesine mail olarak gönderdi.

Dersi alan 5 öğrencinin ödevini elle yazdığını ve içlerinden birinin de ödev kapağına üniversite logosunu çizdiğini gören Yakışık, ödev kapağının fotoğrafını, ‘Ödev olarak verdiğim Emre Alkin hocanın 173 sayfalık kitabını, 14 sayfa özetleyip, bilgisayarı olmadığı için el yazısıyla yazıp, üniversitemizin logosunu da el becerileriyle çizip kapak yapan ve telefonundan tarayıp mail olarak gönderen öğrencimin emeği karşısında eğilirim.’ notuyla sosyal medyada paylaştı.

BİRÇOK VATANDAŞ ÖĞRENCİLERE BİLGİSAYAR DESTEĞİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Çok sayıda beğeni alan paylaşım sonucu yurt içi ve dışından birçok kişi, öğrencilerin bilgisayar ihtiyacını karşılamak için Doç. Dr. Yakışık ile irtibata geçti.

‘İÇLERİNDEN BİR ÖDEV BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI’

Üniversitede görevli öğretim üyesi Doç. Dr. Harun Yakışık yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını kapsamında eğitime devam ettiklerini belirtti.

Öğrencilerine dönem ödevi kapsamında kitap okuyarak özetini çıkarmalarını istediğini ifade eden Yakışık, ‘Ödevlerini bitirip mail ortamında dönüş yapan öğrencilerden gelen 5 ödevin el yazısıyla yazıldığını ve cep telefonuyla resim olarak iletildiğini gördüm. Daha sonra öğrenciler benimle iletişime geçerek ‘Hocam lütfen kabul edin, bilgisayarımız yok, hiçbir teknik imkanımız yok, ancak bu şekilde yapabildik’ dediler. İçlerinden bir ödev beni çok duygulandırdı.’ diye konuştu.

Kendisini etkileyen durumu sosyal medyada paylaştığını dile getiren Yakışık, sözlerine şöyle devam etti:

‘Öğrencim ödevine kapak hazırlamış, kapağına üniversitemizin logosunu da çizmiş. Hatta öyle çizmiş ki normal milimetrik orijinaline yakın bir şekilde çizmiş. 173 sayfalık kitabı 14 sayfada özetlemiş. Baştan sona okudum, gerçekten mükemmel bir özetleme yapmış. Kitabın yazarı Altınbaş Üniversitesinden Prof. Dr. Emre Alkin hocamız da çok memnun oldu. Hatta kendisine de gönderdim. Güzel geri dönüşler aldım.’

‘İNSANLARIMIZ EĞİTİME DESTEK OLMAYA HAZIR’

Sosyal medyadaki paylaşımın ardından öğrencilerin bilgisayar ihtiyacını karşılamak amacıyla yurt içi ve dışından çok sayıda kişinin kendisi ile irtibata geçtiğini aktaran Yakışık, sözlerini şöyle sürdürdü:

Amerika, Kuveyt, Kolombiya, iş dünyasından, pilotlardan, bazı üniversitelerin araştırma görevlileri ve hatta okuyan öğrenciler benimle irtibata geçerek bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini belirttiler. Öğrencilerin iletişim ve adres bilgilerini vermeye özen gösterdim. Bilgisayara ihtiyacı olan öğrencilerimin bilgisayarlarının en kısa sürede adreslerine teslim edileceğini ümit ediyorum. Bu süreçte akademik dünyanın sadece okumak yazmak olmadığı, aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinciyle el uzatmak ve öğrencilerle köprüler kurmanın ne kadar kıymetli olduğunu anladım. Bu paylaşım sonrası insanlarımızın eğitime ne kadar destek vermeye hazır olduğunu da gördüm.’

 

Bilgisayarı olmayan öğrencinin el yazısıyla hazırladığı ödev büyük takdir topladı