Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Corona virüsünden ölenlerin sayısı kaç oldu? Korona Virüsü su yılanından mı bulaşıyor?

Dünyayı sarsan Corona virüsü ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Dünyayı endişelendiren Corona virüsü can almaya devam ediyor. Konuyla internet üzerinden araştırma yapan vatandaşlar, Corona virüsünden ölenlerin sayısı kaç oldu? Korona Virüsü su yılanından mı bulaşıyor? sorularına cevap arıyor. İşte Corona virüsü ile ilgili son gelişmeler...

Corona virüsünden ölenlerin sayısı kaç oldu? Korona Virüsü su yılanından mı bulaşıyor?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ülke geneline yayılan ve ölümlere sebebiyet veren Corona virüsü dünyanın kabusu olmaya devam ediyor. Corona virüsü tüm dünyada endişe ile takip ediliyor. Vatandaşlar da bu konu hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, Corona virüsünden ölenlerin sayısı kaç oldu? Korona Virüsü su yılanından mı bulaşıyor? İşte Corona virüsü ile ilgili ayrıntılar…

Açıklamada virüsün yarasalardan değil de yılanlardan ortaya çıktığı sonucuna varıldığı belirtildi.

11 milyonluk Wuhan kenti ve bu kente komşu iki şehrin dış dünyayla bağlantısı tamamen kesilirken Çinli bilim insanları yeni bir açıklamada bulundu.

Bilim insanları virüsün yarasalardan değil de yılanlardan ortaya çıktığı sonucuna varıldığını açıkladı.

CORONA VİRÜSÜNDEN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tedirgin eden corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 106’ya yükseldi.
Çin’de 27 Ocak itibarıyla virüsle enfekte olduğu tespit edilen hasta sayısı ise 4 bin 515 olarak açıklandı. Yetkililer bu rakamı 2 bin 835 olarak vermişti.

Yapılan araştırmada, Çin’in Wuhan kentinde hastaneye kaldırılan ilk hastaların çoğunluğunun deniz ürünleri toptan satış pazarının çalışanları veya müşterileri olduğuna dikkat çekildi.

YILANLAR YARASA AVLAYARAK BESLENİYOR

Wuhan’da işlenmiş etler ve canlı hayvanların yanı sıra yemek için yılanlar da satılırken, bu yılanların genellikle vahşi doğada yarasa avlayarak beslendiği aktarıldı.

Bu bilgiler ışığında, yeni tip Corona virüsünün yarasalardan yılanlara, sonra da insanlara sıçraması olasılığı üzerinde durulduğu belirtildi.

Ancak virüsün hem soğukkanlı (yarasa ve yılanlar) hem de sıcakkanlı (insanlar) konakçılara uyum sağlayıp sağlamadığı konusunda yeterli bilgiye sahip olunmadığı kaydedildi.

YILANLAR SON DERECE ZEHİRLİ

Öte yandan, Bilimsel The Conversation bilim dergisi ise Çin krait yılanı (Bungarus multicinctus) ve Çin kobra yılanının (Naja atra) son derece zehirli olduğunu hatırlatırken, bu yılan türlerinin yarasa ile beslendiğine de dikkat çekti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri