Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Corona virüsünün görüldüğü Wuhan nerede? Wuhan’da başlayan Corona virüsü hızla yayılıyor!

Çin'de ortaya çıkan Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Son olarak Singapur'da da ilk belirtilerin görüldüğü öğrenildi. Bu endişe verici gelişmelerden sonra vatandaşlar, Corona virüsünün görüldüğü Wuhan nerede? sorusuna cevap arıyor. Wuhan'da başlayan Corona virüsü hızla yayılan corona virüsü ve Wuhan kenti ile ilgili detaylar haberimizde.. 

Corona virüsünün görüldüğü Wuhan nerede? Wuhan’da başlayan Corona virüsü hızla yayılıyor!

Çin‘de gözüken Corona virüsünden sonra Wuhan-İstanbul uçak seferlerinin durdurulmasına karar verildi. Sağlık Bakanlığı, Çin’den ülkemize gelen her yolcunun termal kameralar ile vücut sıcaklığının kontrol edilmesi talimatını verdi. Konuyu endişe ile takip vatandaşlar, Corona virüsünün görüldüğü Wuhan nerede? sorusuna yanıt arıyor. Peki, Wuhan nerede? İşte Corona virüsü ile ilgili son gelişmeler…

WUHAN KENTİ NEREDE?

Wuhan, Çin’in Hubei eyaletinin yönetim merkezi ve en büyük şehridir. Şehir Yangtze ve Han nehirlerinin kavşağında yer almaktadır. Şehrin nüfusu 2010 yılı itibarı ile 8,821,658 ve toplam nüfusu ise 2015 yılı itibarı ile 10.6 milyon olup Orta Çin’in en büyük şehridir.

Wuchang, Hankou ve Hanyang adlı üç kentin birleşmesinden ortaya çıkan Vuhan, “Jiusheng Tongqu (dokuz vilayetin önde gelen iş merkezi)” olarak bilinmektedir. Vuhan şehirden geçen ve diğer büyük şehirleri birbirine bağlayan onlarca demiryolu, yol ve otoyol ile önemli bir ulaşım merkezidir ve Orta Çin’in siyasi, ekonomik, mali, kültürel, eğitim ve ulaşım merkezi olarak tanınmaktadır.

Corona virüsü nedir?

Corona virüsleri üst solunum yollarında enfeksiyona yol açabilen viral etkenlerden sadece bir tanesidir. Enfeksiyon pek çok bakımdan mevsimsel gripten ayırt edilemez. Birçok çeşidi vardır. Evcil, yabani ve tarım hayvanlarında (kedi, yarasa ve deve gibi) hastalık yapabilen bir virüs topluluğudur.

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri