Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dershaneler ve etüt merkezleri ne zaman açılacak? Eğitim kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu?

Koronavirüs salgını tüm hayatı olumsuz etkilerken kuşkusuz en çok zarar gören kurumlardan bir tanesi de eğitim kurumları oldu. Pandemi süreciyle beraber zorlu bir süreçten geçerken öğrencilerin eğitiminde zaman zaman aksamalar oldu. LGS veya LYS hazırlanan öğrenciler eksik kaldıkları konuları dershane ve etüt merkezi gibi eğitim kurumlarından aldıkları eğitimlerle tamamlıyor. Peki, Dershaneler ve etüt merkezleri ne zaman açılacak? Eğitim kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu? İşte detaylar…

Dershaneler ve etüt merkezleri ne zaman açılacak? Eğitim kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu?

Dershaneler ve etüt merkezleri ne zaman açılacak? Eğitim kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu? gibi sorular sıkça araştırılıyor. LGS ve LYS sınavlarına hazırlanan öğrenciler ve velileri dershane veya etüt merkezlerinin açılacağı tarihleri merak ediyor. Milyonlarca öğrenci eksik olduğu konuları tamamlamak ve üstünden tekrardan geçmek için dershane, kurs veya etüt merkezlerini tercih ediyor. Peki, Dershaneler ve etüt merkezleri ne zaman açılacak? Eğitim kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu?

DERSHANELER VE ETÜT MERKEZLERİ NE ZAMAN AÇILACAK? EĞİTİM KURSLARININ AÇILACAĞI TARİH BELLİ OLDU MU?

Herkesin merak ettiği konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) resmi açıklama geldi. Gelen açıklamaya göre özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabilecek.

Özel öğretim kurslarında ise yüz yüze eğitime 15 Şubat 2021’de başlanmasının planlandığı aktarıldı.

Yazıda, yüz yüze eğitime başlayacak özel öğretim kurumlarında eğitim dönemi sonunda sınav yapılacağı, sertifika veren kurslarda ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkat edileceği kaydedildi.

Öte yandan, 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyette bulunan özel öğretim kurumlarından burs vermek isteyen kurumların, burs verilecek öğrenci ve kursiyerlerin tespitine yönelik sınav yapma süreleri mayıs sonuna kadar uzatıldı.

Dershaneler ve etüt merkezleri ne zaman açılacak? Eğitim kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu?

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!