Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Diyanet TV Yaz Kur’an Kursu canlı izle! Yaz Kur’an Kursu kayıt (2020)

Diyanet TV Yaz Kur'an Kursu canlı izlemek isteyen öğrenciler araştırmalarına başladı. Her yıl okulların kapanmasıyla camiilerde devam eden Kuran Kursu programları bu yıl koronavirüs sebebiyle online olarak devam edecek. Diyanet Yaz Kur'an Kursu canlı izle! Yaz Kur'an Kursu kayıt (2020) işlem bilgileri ve frekans bilgileri haber içeriğinde.

Diyanet TV Yaz Kur’an Kursu canlı izle! Yaz Kur’an Kursu kayıt (2020)

Yaz döneminde okulların kapanmasıyla başlayan ve camilerde yüzbinlerce öğrenciye eğitim veren Yaz Kur’an Kursları bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle online olarak verilecek. Her gün Diyanet TV canlı yayın aracılığıyla öğrenciye sunulacak olan dersler, canlı yayını kaçıranlar için de kurumun YouTube kanalı üzerinden sunulan yayınlarla telafi edilebilecek. Dönem sonu online test uygulanacak olan eğitim sürecine kayıt işlemleri de yine kurumun internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Diyanet TV Yaz Kur’an Kursu canlı izle! Yaz Kur’an Kursu kayıt (2020) işlemleri ve frekans bilgileri için haber detayını inceleyiniz.

Diyanet TV Yaz Kur’an Kursu canlı izle!

Bugün itibariyle online olarak başlayan Diyanet TV’de yaz Kur’an kursu programları, Kur’an’ı Öğreniyorum saat 10.30‘da, Dinimi Öğreniyorum saat 11.00‘de, Kur’an Okuyorum dersi ise saat 17.00‘de olmak üzere canlı olarak yayınlanacak.

Diyanet TV frakans bilgileri

TÜRKSAT 4A UYDUSU SD YAYIN; Frekans: 12.422 MHZ, Polarizasyon: Yatay (H), Sembol Oranı: 30.000, FEC: 3/4

D-Smart: Kanal 104
Digiturk: Kanal 68
Tivibu: Kanal 49
Teledünya: Kanal 43

Yaz Kur’an Kursu kayıt (2020)

Diyanet TV canlı yayın ve kurumun sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrencilerin programa başvuruları da yine internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca yaz Kur’an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını temin edebiliyor.

Müftülüklere gidemeyen öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategoriler/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak söz konusu ders kitaplarını bilgisayarına indirebilirler.

Diyanet TV canlı yayın saatini kaçıran öğrenciler, kaçırdıkları bölümlere ait eğitim videolarını Diyanet TV Youtube kanalından izleyebilirler.

Dönem sonunda gönüllülük esasına göre sınav uygulanacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yaz Kur’an kursu eğitim sürecinin son haftasında (4-14 Ağustos 2020), program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden yine isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak.

Yapılan değerlendirme testinde başarılı olan öğrencilere, ‘Çevrimiçi Yaz Kur’an Kursu Katılım Belgesi’ takdim edilecek.

Diyanet TV Yaz Kur’an Kursuna başvuru yapmak için tıklayın!