Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dünya Engelliler Günü mesajları sözleri! 3 Aralık Engelliler Günü ile ilgili mesajları ve sözleri burada

Dünya Engelliler Günü mesajları sözleri! 3 Aralık Engelliler Günü ile ilgili mesajları ve sözleri burada

Uluslarararası bir gün olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilmiştir. Dünya Engelliler Günü’nde yapılan etkinliklerde engelli vatandaşlarla ilgili farkındalık oluşturma, engelli bireylerin aslında diğer bireylerle eşit haklara sahip olduğu anlatıyor. İşte Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesajlar ve sözler burada….

Her yıl Dünya Engelliler Günü için değişik bir tema edinilmektedir. İşte, Dünya Engelliler Günü’nün tarihi ve bugünün anlam ve önemini ifade eden mesajlardan derlemeler…

Dünya Engelliler Günü 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Bu günde dünya çapında organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu aktiviteler genellikle ücretsiz olup, gönüllülüğe dayanmaktadır. Engelli bireylerin aslında diğer bireylerle eşit haklara sahip olduklarının tüm toplum tarafından bilinir olması için uğraşılıyor.

2019 Dünya Engelliler Günü teması, “Engelli bireylerin katılımlarının ve 2030 kalkınma gündemi içinde yer almalarının sağlanması” olarak belirlendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı için görme engellilere sesli, işitme engellilere de işaret diliyle davetiye hazırlandı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk imzasıyla “3 Aralık Dünya Engelliler Günü programımıza katılımlarınız bizi onurlandıracaktır.” yazısının yer aldığı davetiyede, görme engelliler için sesli betimleme yöntemi kullanıldı. Betimlemede programın adı, tarihi, yeri ve saati aktarıldı.

ENGELLİLER GÜNÜ MESAJLARI

“Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz.”

“Sevgi varsa, engel yoktur! Engelliler Günü Kutlu Olsun.””

“Engeller engelliler için engel değil, engelliler için en büyük engel biziz.”

3 ARALIK DÜNYA ENGELİLER GÜNÜ

“Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her gün yanındayız.”

“Hayat bizim içimizde biz hayatın içindeyiz.”

“Adımlarınızın biçiminin ne önemi var mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.”

“Engellilikten kurtulmanın yolu engelleri aşacağına inanmakla başlar.”

“Kendini engelli olarak hayattan atma. Unutma engeller savaşılarak aşılır.”