Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

e-devletten seyahat belgesi nasıl alınır? Seyahat belgesi şartları nelerdir?

e-devletten seyahat belgesi nasıl alınır? Seyahat belgesi şartları nelerdir?

Salgınla mücadele kapsamından vatandaşlar kendi OHAL’ini ilan ederek evde kalıyor. Ülkemizde salgınla mücadele adına birçok yeni genelge ve uygulama yürürlüğüyle girdi. Bu uygulamalardan biride “Seyehat İzin Belgesi” oldu. İç Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre şehirler arası yolculuklara kısıtlamalar getirildi. Artık Şehir dışına otobüs veya uçakla gitmek isteyen vatandaşlar seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Şehirler arası otobüs seferleri valilik izniyle yapılabilecek. Ayrıca “Seyehat İzin Belgesi” e-devlet üzerinden de alınabilecek. Peki e-devletten seyahat belgesi nasıl alınır? Seyahat belgesi şartları nelerdir? İşte detaylar…

e-devletten seyahat belgesi nasıl alınır?

e-devletten seyahat belgesi nasıl alınır? Seyahat belgesi şartları nelerdir? gibi sorular vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Konuya ilişkin tüm detayları haberimizin içerisinden bulabilirsiniz.

e-devletten seyahat belgesi nasıl alınır?

Artık “Seyahat İzni Belgesi” e-Devlet sitemi üzerinden alınabilecek. Konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

 

Seyahat belgesi şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiyleri doğrultusunda alınan karar göre;

* Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile şehirler arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00’den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilecektir.

* Vatandaşların yaşadıkları şehirde kalmaları esastır. Fakat tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirler arası yolculuk yapması valilik izni ile gerçekleştirilebilecektir.

e-devletten seyahat belgesi nasıl alınır? Seyahat belgesi şartları nelerdir?