Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

E Okul ile Takdir ve Teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? E Okul VBS öğrenci giriş sistemi

15 tatile kısa bir süre kalırken "E Okul ile Takdir ve Teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?" sorusunun cevabı öğrenci ve veliler tarafından yoğun olarak araştırlıyor. Birinci dönem boyunca derslerine yoğun olarak çalışan öğrenciler taktir ya da teşekkür alıp alamadığını VBS üzerinden hesaplamak istiyor. Peki E Okul ile Takdir ve Teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte E Okul VBS öğrenci giriş sistemi...

E Okul ile Takdir ve Teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? E Okul VBS öğrenci giriş sistemi

Ara tatile kısa bir süre kale öğrencileri karne heyecanı sardı. Birinci dönem boyunca çalışıp emek veren öğrenciler “Takir veya Teşekkür” alıp almadığını merak ediyor. “E Okul ile Takdir ve Teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?” sorusu öğrenciler tarafından arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Veliler ve öğrenciler yazılı ve sözlü puanlarına göre takdir ya da teşekkür alıp alamadığını E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden hesaplamak istiyor. Peki E Okul ile Takdir ve Teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte E Okul VBS öğrenci giriş sistemi

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

OKUL İLE TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden hem veliler hemde öğrenciler takdir yada teşekkür hesaplaması yapılabiliyor. Dönem boyunca sınavlara giren öğrenciler Takdir yada teşekkür hesaplama işleminin yapılabilmesi için, öğretmenlerin öğrencilere ait tüm ders notlarını E-Okula yüklemiş olması gerekir.

Takdir belgesi ve teşekkür belgesi alabilmek için gerekli şartlar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirlenmiştir.

Yönetmeliğe göre;

Derslerinde üstün başarı gösterip tüm derslerinde başarılı olan ve dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 puandan aşağıda olmayan öğrenciler ile davranış puanı 100 olan öğrenciler içerisinden, öğrenci ödül ve disiplin kurulunca belge alacaklar belirlenir.

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi,

85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir belgesi,

Ortaöğrenim süresince en az 3 öğretim yılı dönemleri boyunca takdir belgesi almış olanlar da üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

E OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Okullarda 1. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS’nin kapatıldığı şeklinde yorumluyor. E-Okul, karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.