Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

E Okul VBS giriş nasıl yapılır? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğretmen ve öğrenci girişi

E Okul VBS giriş nasıl yapılır? sorusu, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğretmen ve öğrenci girişi için en çok arananlar arasında yerini aldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin velileri, yarı yıl tatilinin başlayacak olması ve notların teker teker açıklanmasıyla birlikte çocuklarının notlarını merak ediyor. İlkokul, ortaokul ve lise talebelerinin ve velileri E Okul VBS girişi ile E Okul veli bilgilendirme sistemi öğretmen ve öğrenci girişi yapmak istiyor. Peki, E Okul VBS giriş nasıl yapılır? İşte, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğretmen ve öğrenci girişi hakkında tüm detaylar...

E Okul VBS giriş nasıl yapılır? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğretmen ve öğrenci girişi

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının 1. yarıyılının tamamlanmasına günler kaldı. İlkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören milyonlarca öğrenci ve velileri, sınav döneminin başlaması ve sınav notlarının teker teker açıklanmasıyla birlikte notlarını öğrenmek için E Okul VBS giriş ekranını sorguluyor. Özellikle de veliler, notları görmek konusunda bir hayli meraklı durumda. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ve velileri E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğretmen ve öğrenci girişi yapmak istiyor. İşte, E Okul VBS giriş nasıl yapılır? İşte, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğretmen ve öğrenci girişi detayları…

E okul sistemine giriş nasıl yapılır?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne (VBS) aşağıdaki linke tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz. Bu ekrandan sınav sonuçları ve daha birçok bilgiye ulaşmanız mümkün.

E OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS öğretmen ve öğrenci girişi.jpg

Veliler; ‘https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx’ adresinden öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve okul numarası ile sisteme girecekler ve velisi bulunduğu öğrenciyle ilgili ders programı, notları, devamsızlıkları, okul ve öğretmenler tarafından yapılan duyuruları görebileceklerdir.

E OKULDA HANGİ İŞLEMLER YAPILIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

E Okul VBS giriş nasıl yapılır

E-OKUL SİSTEMİNİN ÖĞRENCİLERE SAĞLADIĞI FAYDALAR NELER?

Sınav sonuçlarını öğrenmek
Haftalık ders programı
Devamsızlık gün sayısı
Sınav tarihleri
Sorumluluk sınav tarihleri
Yıl sonu ders notları ortalaması

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri