Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Ek göstergesi 3600 olanların 2020 yılı emekli maaşı ne kadar oldu? İşte detaylar…

Emeklilerin gözü kulağı yeni yıl zamlarına çevrildi. Emekli vatandaşlardan ek göstergesi 3600 olanların 2020 yılı emekli maaşı ne kadar oldu? sorusuna yanıt arıyor. Konuyla ilgili internettten araştırma yapan emekli ve yakınları emekli maaşları hakkında daha fazla detaylara vakıf olmak istiyor. Peki, ek göstergesi 3600 olanların 2020 yılı emekli maaşı ne kadar oldu? İşte detaylar.

Ek göstergesi 3600 olanların 2020 yılı emekli maaşı ne kadar oldu? İşte detaylar…

Maaş katsayılarının 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olarak artmasıyla birlikte emeklilerin de maaşları arttı. Bu bağlamda memur emeklileri ile dul ve yetimlerinin almakta olduğu emekli maaşının miktarı da arttığı da gözlemleniyor.Daha çok bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, ek göstergesi 3600 olanların 2020 yılı emekli maaşı ne kadar oldu? sorusuna yanıt arıyor. İşte herkesin merak ettiği o ayrıntılar…

Emekli kamu görevlileri ile dul ve yetimlerinin (hak sahipliği oranında) 2020 yılının ilk altı ayında alacakları emekli maaşının miktarı belli oldu.

3600 ek göstergeden yararlanan Devlet memurlarının 2020 yılının ilk yarısındaki emekli maaşı bilgilerine yer vereceğimiz bu yazımızda, ilgililerin makam tazminatından yararlanma durumları da göz önünde bulundurulacaktır.

Bu çerçevede, emeklilik bakımından 3600 ek göstergeye ve hizalarında gösterilen makam tazminatı göstergesine hak kazanmış olan, hizmet süresi 25-40 yıl aralığında olan, 1/4 seviyesinden emekliye ayrılmış veya ayrılacak olan Devlet memurlarının 2020 yılının ilk yarısında alacakları emekli maaş miktarları konusunda hazırladığımız Tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tablo, 15 Ekim 2008 tarihinden önce Emekli Sandığı Kanununa tabi bir göreve başlamış olan memur emeklilerine yönelik olarak hazırlanmıştır.

Ek göstergesi 3600 olanların emekli maaşı (2020 yılının ilk yarısında)

*Emekli aylığının %4 oranındaki ek ödemeler hesaplamaya dahil edilmiştir.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri