Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Elazığ Malatya depreminde kaç kişi öldü ve kaç kişi kurtarıldı?

Elazığ'da 24 Ocak Cuma günü saat 20.55'te meydana gelen ve merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin üzerinden 2 gün geçti. Bununla birlikte vatandaşlar, depremin son bilançosunu merak ediyor. Türkiye'nin canını yakan doğal afet ile bazı bilgileri merak ediyor.Peki, Elazığ Malatya depreminde kaç kişi öldü ve kaç kişi kurtarıldı? İşte son detaylar..

Elazığ Malatya depreminde kaç kişi öldü ve kaç kişi kurtarıldı?

Türkiye Elazığ depreminin yaralarını sarmaya çalışıyor. Tüm Türkiye depremin acısını derinden hissediyor. Merkez üssü olan Elazığ Sivrice olan depremden, Malatya da etkilendi. Vatandaşlar, Elazığ Malatya depreminde kaç kişi öldü ve kaç kişi kurtarıldı? sorularına cevap arıyor. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ depremi ile son  bilgileri paylaştı. İşte herkesin merak ettiği Elazığ- Malatya depremi ilgili ayrıntılar…

Elazığ Malatya depreminde kaç kişi öldü?

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasına göre; Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin sayısının 36’ya, enkaz altından kurtarılanların sayısının 45’e yükseldiği depremde, 5 kişi ise göçük altında.

Elazığ merkez Mustafa Paşa Mahallesi’nde yıkılan binadaki arama kurtarma çalışmaları sona erdi. Ekiplerin, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü diğer bölgelere yönlendirilmesiyle enkaz kaldırma çalışmalarına başlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir’e hareketi öncesi Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen basın toplantısında, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Evleri yıkılan veya hasar gören vatandaşların mağduriyet yaşamaması için her türlü çabayı gösterdiklerini aktaran Erdoğan, “Türkiye, bu büyük felaketin yaralarını birlik, beraberlik ve kenetlenme içinde sarmaya başlamıştır.” dedi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri