Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Elon Musk kaç çocuğu var? Elon Musk kimdir? Çocuklarıyla gündem oldu!

Elon Musk kaç çocuğu var? Elon Musk kimdir? soruları merak konusu oldu. Elon Musk, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından biri olan Musk bu kez çocuklarıyla gündem oldu. Yaşamı boyunca üç kez nikah masasına oturan Elon Musk’ın son evliliğinden bir çocuğu daha oldu. Peki Elon Musk kaç çocuğu var? Elon Musk kimdir? Detaylar haberimizde...

Elon Musk kaç çocuğu var? Elon Musk kimdir? Çocuklarıyla gündem oldu!

Daha önce üç kez nikah masasına oturan Elon Musk, Twitter hesabından birkez daha baba olduğunu duyurdu. Bebeğin cinsiyetini soran bir takipçiye yanıt olarak erkek bebeği olduğunu yazan Musk, bebeğin adını soranlara da ““X Æ A-12 Musk” diye cevap verdi. Bu haberlerin ardından Elon Musk kaç çocuğu var? Elon Musk  kimdir? soruları merak konusu oldu. Peki Elon Musk kaç çocuğu var? Elon Musk kimdir? Konuyla alakalı tüm gelişmeler haberimizde…

ELON MUSK KAÇ ÇOCUĞU VAR?

Elon Musk’ın 7 çocuğu vardır: Nevada Alexander Musk, Damian Musk, Griffin Musk, Xavier Musk, Saxon Musk, Kai Musk

ELON MUSK KİMDİR?

Elon Reeve Musk, bilinen adı ile Elon Musk mühendis ve girişimci. Elon Musk, hem doğum yeri Güney Afrika Cumhuriyeti, hem Kanada, hem de Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarındandır.

Elon Musk, Forbes dergisinin hazırladığı “Dünyanın En Güçlü Kişileri Listesi”nde Aralık 2016’da 21’inci sırada yer aldı.

Elon Musk, ilk yatırımını babasından borç aldığı 28 bin dolarla henüz 24 yaşındayken yaptı. O dönemde basın kuruluşlarının şehir haberleri almak için kullandığı Zip2 adında bir yazılım geliştirdi. Musk, daha sonra bu yazılımı sattı ve 22 milyon dolar kazandı.

Daha sonra bugün dünyada milyonlarca kişinin kullandığı çevrimiçi ödeme sistemi PayPal’ı kurdu.

Ancak Elon Musk, özellikle son 15 yıldır dikkatini ve yatırımlarını internetten uzaya yönlendirmeye başladı.

Elon Musk 2040’a kadar Mars’ta koloni kurmak istiyor

2001 yılında Mars’ta sera kurarak, sebze-meyve yetiştirilmesini öngören “Mars Vahası” projesini geliştirdi. 2002 yılında da uzay araştırmaları teknolojileri geliştiren SpaceX şirketini kurdu. Burada uzaya gitmek için özel kullanıma açık roketler ve roket motorları geliştiriliyor.

Musk, insanların uzay uçuşlarının maliyetini 10’da birini indirmeyi kendine hedef belirlemiş bir isim. 2011 yılında, 10-20 yıl içerisinde Mart yüzeyine insan taşımacılığına başlamayı umduğunu söylemişti.

Ashlee Vance’ın Türkçe’ye de tercüme dilen Elon Musk biyografisine göre, Güney Afrika doğumlu iş adamı, Mars’ta 2040 yılına kadar 80 bin nüfuslu bir koloni kurmak istiyor.

Musk, Eylül 2016’ta Mars’ta koloni kurma planlarının detaylarını açıkladı. Mars’a insan taşıyacak bu roketin 10 milyar dolara mal olması ve en erken 2024 yılında kalkabilecek duruma gelmesi öngörülüyor.

Elon Musk kaç çocuğu var? Elon Musk kimdir? Çocuklarıyla gündem oldu!