Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Engelli memurlar için yarın tatil mi? 3 Aralık Salı engelli kamu görevlileri yarın izinli olacak mı?

Engelli memurlar için yarın tatil mi? 3 Aralık Salı engelli kamu görevlileri yarın izinli olacak mı?

Engelli vatandaşların yaşadığı problemlere dikkat çekmek için dünya genelinde kutlanan 3 Aralık Salı Dünya Engelliler Günü, Türkiye’de çeşitli etkinliklerle hatırlanacak. Engelli vatandaşlar ve onların aileleri yarın tatil olacak mı diye araştırıyor. Peki Engelli memurlar için yarın tatil mi? 3 Aralık Salı engelli kamu görevlileri yarın izinli olacak mı? İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar…

Uluslarararası bir gün olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilmiştir. Dünya Engelliler Günü’nde yapılan etkinliklerde engelli vatandaşlarla ilgili farkındalık oluşturma, engelli bireylerin aslında diğer bireylerle eşit haklara sahip olduğu anlatıyor. İşte Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesajlar ve sözler burada….

Engelli memurlar için yarın tatil mi? 3 Aralık Salı engelli kamu görevlileri yarın izinli olacak mı?

ENGELLİ MEMURLAR 3 ARALIK’TA İZİNLİ SAYILACAK MI?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; engelli kamu görevlileri yarın izinli olacak

Yarın başlayacak olan engelliler haftası nedeniyle kamuda çalışan tüm engelliler idari sayılacak

Mülga Başbakanlığın 2002/58 sayılı Genelgesi gereğince, yarın başlayacak Engelliler Haftası nedeniyle, yarın için tüm engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacak

İŞTE MÜLGA BAŞBAKANLIĞIN İLGİLİ GENELGESİ

T.C.
B A Ş B A K A N L I K
Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü
Sayı : B.02.0.PPG.0.12-320-20515 03 ARALIK 2002

GENELGE- 2002/58
“3- Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Engelliler Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi engeliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaktır.”