Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Eskişehir’de corona virüs iddiaları hakkında Sağlık Sen’den açıklama geldi! Eskişehir’de corona var mı?

Çin Wuhan kentinden dünyaya yayılan Corona virüsü sınırlarımıza kadar ulaştı. Özellikle Irak, İran ve Yunanistan’da görülen Corona virüsü hakkında vatandaşlar daha fazla detay merak ediliyor. Özellikle sosyal medya üzerinden Corona virüs hakkında birçok yalan yanlış paylaşım yapılıyor. Sabah saatlerinde Bahçelievler’de Corona virüs görüldü iddialarına bir yenisi daha eklendi. İddiaya göre Eskişehir'de Corona virüs yüzünden Eskişehir Şehir Hastanesi karantina altına alındı. Peki Eskişehir'de Corona var mı? Konuya ilişkin Eskişehir'de corona virüs iddiaları hakkında Sağlık Sen'den açıklama geldi...

Eskişehir’de corona virüs iddiaları hakkında Sağlık Sen’den açıklama geldi! Eskişehir’de corona var mı?

Dünyaya yayılmaya devam eden Corona virüsü sınırlarımıza kadar dayanırken Türkiye virüse karşı bütün önlemlerini almaya devam ediyor. Bütün önlemlere rağmen zaman zaman Türkiye’de Corona Virüs görüldü haberleri yayılmaya devam ediyor. Bu haberlerden bir tanesi ise Eskişehir’de corona virüs iddiaları oldu. Konuya ilişkin Sağlık Sen’den açıklama yaparken vatandaşlar “Eskişehir’de corona var mı?” sorusunun cevabını merak ediyor. Peki Eskişehir’de corona var mı? İşte detaylar…

Eskişehir’de korona virüsü görüldü iddaları yayılırken Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Köksal konuya ilişkin açıklama yaptı. Koronavirüs iddialarını yalanlayan Köksal: “Koronavirüs nedeniyle Şarhöyük’te bulunan aile sağlık merkezinin kapatıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır”. dedi.

GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Şube Başkanı Hüseyin Köksal, “Şarhöyük ASM’de aile hekimine kayıtlı İranlı bir aileye geçen hafta İran’dan bir ziyaretçe gelmiş. Bu durumu öğrenen aile hekimi kişiyi kontrol için ASM’ye davet etmiştir. Kişi ASM’ye gelmeyince halk sağlığı ekipleri kişiyi evinde ziyaret etmiştir. ASM kapatıldı söylemi gerçeği yansıtmamaktadır.