Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gurme sucukları sahibi kim? Hileli ürünler listesi açıklandı! Gurme sucuklarında domut eti çıktı…

Vatandaşın sağlığı ile oynayanların kara listesini çıkaran Tarım ve Orman Bakanlığı akılalmaz sahtekârlıkları tek tek ifşa ederek gerekli işlemleri başlattı. Kavurma, sucuk, sosis, salam, kıyma gibi ürünlerde at eti ve domuz etine rastlandı. Bu ürünlerden biri Migros’ta da satılan Gurme Gıda ürünleri oldu. Peki Gurme sucukları sahibi kim? İşte Hileli ürünler listesi

Gurme sucukları sahibi kim? Hileli ürünler listesi açıklandı! Gurme sucuklarında domut eti çıktı…

Tarım ve Orman Bakanlığı insan sağlığı ile oynayan tüm ürünleri tek tek listeledi. Bu listelerden en dikkat çekeni iste domuz eti çıkan firmalar oldu. Ürünlerinde domuz eti çıkan firmalardan biride Gurme Gıda oldu. Durum böyle olunca Gurme Gıda’nın hangi ürünleri sattığı ve sahibinin kim olduğu araştırılmaya başlandı. Peki, Gurme Gıda’nın sahibi kimdir?

GURME GIDA SAHİBİ KİMDİR?

Gurme Gida sahibi İlko Köse’dir. Gurme Gıda’nın fabrikası Kocaeli’de bulunmaktadır. Firmanın Genel Müdürlüğü Bayrampaşa ve Antalya’da bulunmaktadır.

GURME GIDA HANGİ ÜRÜNLERİ SATIYOR?

Gurme Gıda birçok farklı türde ürün satışı yapıyor. Firmanın sattığı ürünler arasında; Salam, Sosis, Sucuk, Kavurma, Pastırma ve köfte grubu ürünleri yer alıyor. Ayrıca dana ve kuzu eti ürünleri de yer alıyor.

DOMUZ ETİ ÇIKAN DİĞER FİRMALAR

  • Almila Cafe – Meral isimli markanın köfte harçlarında domuz eti tespit edildi.
  • Çorbacı Yiğit Ege Dinlenme Tesisleri firmasında dana etli orman kebabı ürününde domuz eti tespit edildi.
  • En-Sel Gıda Malzemeleri Pazarlama isimli markanın köfte hamurundan domuz eti tespit edildi.
  • En-Sel Gıda Malzemeleri Pazarlama isimli markanın kuru köfte isimli ürününde domuz eti tespit edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda üreten ve satışı yapılan işyerlerine 514 bin 253 denetim gerçekleştiğini ve taklit ve tağşişe rastlanılan 132 firma hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Denetim sayısını bu sene ise 2 Mayıs itibarıyla 181 bin 483 olarak duyurdu 5 ayda 28 firma hakkında cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    ali sevinç

    neden başımıza bir olay geldikten sonra tedbir alıyoruz cezalar ağırlaştırılsın. bu firma diyeceğinize kapatın

Yorumları Gör (1 Yorum)