Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Hileli ürünler listesinde ifşalanan çikolatalarda yer alan sildenafil nedir? Sildenafil maddesi zararlı mı?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hileli ürünler listesi açıklanırken, vatandaşlara ''çikolata'' adı altında sağlığı tehlikeye düşürecek maddeler yediren firmalar ve ürünler tek tek ifşa edildi. Tehlikeli olarak nitelendirilen çikolatalarda bulunan sildenafil maddesi merak konusu oldu. Sildenafil nedir? sorusu en çok merak edilenler arasında yer aldı. Vatandaşlar, sildenafil zararlı mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki, sildenafil nedir? Sildenafil maddesi zararlı mı?

Hileli ürünler listesinde ifşalanan çikolatalarda yer alan sildenafil nedir? Sildenafil maddesi zararlı mı?

Hileli ürünler listesi paylaşıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar ve çikolataların yer aldığı 229 firmaya ait 386 parti ürünü kamuoyuna açıkladı. Buhileli ürünler listesinde yer alan çikolatalarda bulunan sildenafil maddesi gündeme geldi. Vatandaşlar açıklanan liste sonrasında sildenafil nedir? Sildenafil maddesi zararlı mı? sorularının yanıtını aramaya başladı. Diriliş Postası olarak, tehlikeli olarak nitelendirilen çikolatalarda bulunan sildenafil maddesi hakkında detayları derlerdik. Peki, Peki, sildenafil nedir? Sildenafil maddesi zararlı mı?

SİLDENAFİL NEDİR?

Sildenafil, iktidarsızlık ve erektil disfonksiyon gibi erkek cinsel fonksiyon problemlerinin tedavisinde kullanılan bir madde. Erkek cinsel organına kan akışının artırılmasını hedefler. Vücuda alındığı zaman söz konusu semptomları bastırmak amacıyla kullanılır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden açıkladığı bazı firmaların, ürettikleri meyve sularının içine viagra etken maddesi olan ve erektil disfonksiyon (cinsel organ sertleşmesi bozukluğu) tedavisinde kullanılan sildenafil ekledikleri ortaya çıktı.

SİLDENAFİL ZARARLI MI? ZARARLARI NELERDİR?

Sildenafil kullanan kişilerde vücudun diğer bölgelerinde de atardamarlarda genişlemeler olacaktır. Bu etki nedeniyle de baş ağrısı, baş dönmesi gibi şikayetler görülebilir. İlacın diğer yan etkileri şunlar olabilir: Görmede bulanıklaşma, midede yanma, yüzde kızarma, burun akıntısı, burun kanaması ışığa karşı hassasiyet.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri