Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Deprem yardım kampanyasında dikkat çeken Hüseyin Özdilek kimdir ne iş yapıyor?

TV 8 kanalında yapılan Elazığ için bağış toğlanan programa telefonla bağlanan Hüseyin Özdilek yaptığı bağış ile gündeme geldi. Hüseyin Özdilek Elazığ için 1 milyon TL bağış yaptı. Elazığ'da yaşanan deprem sonrası Türkiye seferber oldu. Herkes imkanları doğrultusunda bağışlarını esirgemiyor. Bu isimlerden biri de Hüseyin Özdilek oldu. Peki Deprem yardım kampanyasında dikkat çeken Hüseyin Özdilek kimdir, ne iş yapıyor? İşte yanıtı.

Deprem yardım kampanyasında dikkat çeken Hüseyin Özdilek kimdir ne iş yapıyor?

TV 8 kanalında yapılan Elazığ için bağış toğlanan programa telefonla bağlanan Hüseyin Özdilek yaptığı bağış ile gündeme geldi. Hüseyin Özdilek Elazığ için 1 milyon TL bağış yaptı. Elazığ’da yaşanan deprem sonrası Türkiye seferber oldu. Herkes imkanları doğrultusunda bağışlarını esirgemiyor. Bu isimlerden biri de Hüseyin Özdilek oldu. Peki Deprem yardım kampanyasında dikkat çeken Hüseyin Özdilek kimdir, ne iş yapıyor? Yanıtı haberimizde.

hüseyin özdilek kimdir - Hüseyin Özdilek nereli ve kaç yaşında

Deprem yardım kampanyasında dikkat çeken Hüseyin Özdilek kimdir, ne iş yapıyor?

Hüseyin Özdilek, (d. 1950, Tokat ) Türk iş adamı. Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı. Hüseyin Özdilek, 1950 yılında Tokat‘ın Erbaa ilçesinde doğdu. 1957 yılında, Tokat Erbaa’da bulunan Mithatpaşa İlkokulu’na kaydoldu. Hafta sonları çakmak taşı satarak aile bütçesine katkı sağladı. Yaz tatillerinde ise, Erbaa’da bulunan kiremit fabrikasında çalıştı. 1962 yılında İlkokuldan mezun oldu. 1962 yılında, Tokat – Erbaa’da başladığı ortaokul öğrenimini 1965 yılında bitirdi. Aynı yıl taşındığı Bursa’da Akşam Ticaret Lisesi’nde okurken aynı zamanda dayısının havlu mağazasında çalışarak iş hayatına başladı. 1967 yılında, Tokat- Erbaa’daki baba evini satarak, 14.000 Türk lirası sermaye ile kendi adına ilk havlu mağazasını açtı. 1969 yılında, Eskişehir Ticari İlimler Akademisi’nde başladığı yüksek öğrenimine 1971 yılında geçiş yaptığı Bursa Ticari İlimler Akademisi’nde devam etti. 1980 yılında Uludağ Üniversitesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Manisa – Kırkağaç’ta askerlik görevini tamamladı. Evli ve bir çocuk babası olan Hüseyin Özdilek, Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil San. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır.