Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek kimdir? AK Parti’ye geçen Mustafa İlmek nereli ve kaç yaşında?

AK Parti'nin Meclis grup toplantısının ardından farklı partilerden 5 belediye başkanı AK Parti'ye geçti. Belediye Başkanlarının rozetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı. AK Parti’ye geçen 5 belediye başkanı aralarında yer alan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek dikkat çekti. AK Parti'ye geçen Mustafa İlmek nereli ve kaç yaşında? Soruları merak konusu oldu. Peki, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek kimdir? AK Parti'ye geçen Mustafa İlmek nereli ve kaç yaşında?

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek kimdir? AK Parti’ye geçen Mustafa İlmek nereli ve kaç yaşında?

Kayseri’nin İncesu ilçesinin Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İYİ Partili partiden istifa ederek AK Parti’ye katıldı. AK Parti’ye geçiş sürecine değinen İlmek bu kararı tek başına almadığını, yol arkadaşlarıyla beraber istişare ettiğini söyleyerek “Bugün itibarıyla siyaset hayatıma AK Parti’de, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devam etme kararı aldım.” dedi. Peki İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek kimdir? AK Parti’ye geçen Mustafa İlmek nereli ve kaç yaşında?

İNCESU BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İLMEK KİMDİR?

1977 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Mustafa İlmek Ankara Hukuk Fakültesini bitirdi. İş hayatına serbest avukatlık yaparak başlayan İlmek evli ve 2 çocuk babası. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde ile Kayseri İncesu Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Mustafa İlmek İyi Parti’den aday olmuş ve % 50.35 oyla İncesu Belediye Başkanı seçilmişti.

AK Parti’ye geçen belediye başkanları:

İyi Partili Kayseri İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek
Saadet Partili Osmaniye Hasanbey ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu
CHP’li Osmaniye Düziçi Böcekli Belediye Başkanı Doğan Öztürk
Bağımsız olan Elazığ Keban ilçesi Belediye Başkanı Fethiye Atlı
Bağımsız olan Erzurum Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan