Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İnternete neden bağlanmıyor? Türk Telekom’dan internette yaşanan sorun ile ilgili son dakika açıklaması!

Türk Telekom’dan internete yaşanan sorun ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Vatandaşlar internete bağlanmakta sıkıntı çekiyor. Bununla alakalı araştırma yapan insanlar, İnternette neden bağlanamıyor? Türk Telekom’dan internete yaşanan sorun ile ilgili son dakika açıklaması haberimizde...

İnternete neden bağlanmıyor? Türk Telekom’dan internette yaşanan sorun ile ilgili son dakika açıklaması!

Google arama servisi başta olmak üzere pek çok Google uygulamasına erişim sorunu yaşanmaya başlandı. Peki, internete neden bağlanamıyor? İnternetin bağlantı probleminin yaşanmasıyla birlikte birçok vatandaş bu sorunu nasıl aşağını araştırıyor.  Türk Telekom’dan internette yaşanan problemle ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. İşte konuyla ilgili merak edilenler…

Türk Telekom’un son dakika yaptığı açıklamada ‘Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik Siber Saldırı yapılıyor’ dedi.

Türk Telekom’dan internette yaşanan sorun ile ilgili son dakika açıklaması

İnternet erişimi ile ilgili yaşanan problemle ilgili Türk Telekom’dan açıklama geldi. Açıklamada ‘Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır’ ifadeleri kullanıldı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklama şu şekilde:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.
Son aylarda Google servislerine ilişkin Türkiye’de yaşanan sorunların sayısı önemli bir artış kaydetmişti. Bugün (20 Ocak) sabah saatlerinde başlayan yerel sıkıntılar, akşam saatlerine doğru Türkiye geneline yayıldı.