Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul’a kar ne zaman yağacak? 2019 Meteoroloji açıklama yaptı mı? Hava durumu

İstanbul'da kış yüzünü göstermeye başladı. Vatandaşlar soğuk havanın ardından ''İstanbul'a kar ne zaman yağacak? 2019 Meteoroloji açıklama yaptı mı? Hava durumu'' diye soruyor. Özellikle yüksek ilçelerde yaşayan vatandaşlar kış soğuğunu hissetmeye başladı. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? 2019 Meteoroloji açıklama yaptı mı? İşte İstanbul'da hava durumu...

İstanbul’a kar ne zaman yağacak? 2019 Meteoroloji açıklama yaptı mı? Hava durumu

İstanbul’da kış yüzünü göstermeye başladı. Vatandaşlar soğuk havanın ardından ”İstanbul’a kar ne zaman yağacak? 2019 Meteoroloji açıklama yaptı mı? Hava durumu” diye soruyor. Özellikle yüksek ilçelerde yaşayan vatandaşlar kış soğuğunu hissetmeye başladı. Kış alışverişine çıkmaya hazırlanan vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Peki, İstanbul’a kar ne zaman yağacak? 2019 Meteoroloji açıklama yaptı mı? İşte İstanbul’da hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale dışında tüm yurdun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ilk saatlerde İstanbul ve Kırklareli’nin kıyı ilçelerinde akşam saatlerine kadar Samsun, Ordu, Sinop, Kocaeli ile Sakarya’nın kuzeyinde, öğleden sonra İskenderun Körfezi çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Doğu Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli(51-75 kg/m²) ve Rize il geneli, Artvin’in kıyı, Trabzon’un doğu kesimlerinde yer yer şiddetli (76-100 kg/m²) olması bekleniyor.

Kar İstanbul’a ne zaman yağacak?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, değerlendirmelerde bulundu. İstanbul’a bu kış ilk karın erken yağabileceğini vurgulayan Tek, “Bizi aslında kurak bir kış bekliyor. Kurak kış derken, kar yağmayacak mı sorusunu da akla getiriyor. Ama sıcaklık verileri aynı şeyleri söylemiyor. Sıcaklık verileri mevsim normalleri ve altı değerler gösteriyor. Özellikle kasım ayı içerisinde sıcaklıklar ortalamaların altına düşecek. Bu da kasım ayı içerisinde özellikle kasımın sonuna doğru kar yağışı olasılığını artırıyor ve yine kış dönemi boyunca kar yağışlarını alacağız ama yağış çok düşük olduğu için kar yağışları çok uzun soluklu ve çok fazla olmayacak. Özellikle Marmara Bölgesini, İstanbul’u kuru, ayazı daha fazla bir kış bekliyor. Bu da beraberinde yine yüksek basıncın olduğu günlerin sayısını artıracağından, sisli ve puslu günlerin, deniz trafiğinde aksamaların daha çok yaşanacağına işaret ediyor. Tabii ki bu, bugünden baktığımız verilere göre” dedi.

Doğu illerine kar uyarısı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde öğlen saatlerinden itibaren başlayacak sağanak yağışın, cumartesi akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan çevrelerinde aralıklı beklenen yağmur ve sağanak, zamanla yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ile kar şeklinde görülecek.

Yorumlar (2 Yorum)

  • Avatar

    Kaan ağyol

    Karnezaman yağacak

  • Avatar

    Sade Alp

    Kar için alışveriş yaparız da ne zaman yağcak? Rize ye de gelmiş diyorlar.

Yorumları Gör (2 Yorum)