Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

KPSS 2019/6 tercih kılavuzu yayınlandı! ÖSYM ile KPSS tercih kılavuzu görüntüleme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmasından sonra adaylar ÖSYM'nin sitesinde yoğunluk oluşturdu. Başvuru tarihini merak eden vatandaşlar internette sıklıkla ÖSYM ile KPSS tercih kılavuzu görüntüleme aramasını gerçekleştiriyor. İşte, ÖSYM ile KPSS tercih kılavuzu görüntüleme...

KPSS 2019/6 tercih kılavuzu yayınlandı! ÖSYM ile KPSS tercih kılavuzu görüntüleme

KPSS 2019/6 tercih kılavuzu yayınlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurduktan sonra ÖSYM’nin sitesinde yoğunluk meydana geldi. Adaylar merakla başvuru tarihleri aratıyor. Adayların tercihlerini, 21-27 Kasım 2019 tarihleri arasında yapacakları kaydedildi. İşte, ÖSYM ile KPSS tercih kılavuzu görüntüleme…

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar tercihlerini, 21-27 Kasım 2019 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 27 Kasım 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

KPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresine giriniz ve “ADAY İŞLEMLERİ” alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz.

İnternet erişim şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

Bu sorulara doğru cevap veremediği için internet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportlarının aslı ile birlikte ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri/yetkili Başvuru Merkezlerine şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Adaylar şifrelerini, daha sonraki gerek tercih gerekse sınavlar ile ilgili işlemlerde de kullanacağından, özenle saklamalıdır. Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiçbir kişiye verilmemektedir.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri