Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kral Ringa’nın boyu kaç metre? Kral Ringa Balığı Japon Mitolojisinde nasıl geçiyor?

Kral Ringa Balığı hakkındaki detaylar... Kral Ringa'nın boyu kaç metre? Kral Ringa Balığı Japon Mitolojisinde nasıl geçiyor? sorusunun cevabı birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. Devasa boyutlarıyla dikkat çeken Kral Ringa Balığı Japon Mitolojisi için çok önemli ve felaket habercisi olduğu iddia ediliyor. Japonya büyük depreminden önce ortaya çıktığı iddia edilen Kral Ringa Balığı yeniden kıyılarda görüldü. Bu gelişmelerin ardından birçok kişi Kral Ringa'nın boyu kaç metre? Kral Ringa Balığı Japon Mitolojisinde nasıl geçiyor? sorularına internet üzerinden yanıt arıyor. İşte detaylar...

Kral Ringa’nın boyu kaç metre? Kral Ringa Balığı Japon Mitolojisinde nasıl geçiyor?

Japonya büyük depreminden önce ortaya çıktığı iddia edilen Kral Ringa Balığı yeniden Japonya kıyılarında görüldü. Kral Ringa Balığı’nın yeniden görülmesi üzerine bir çok kişi bu balık hakkında bilgi sahibi olmak için detayları araştırmaya başladı. Japon mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Kral Ringa Balığı’nın nasıl bir hayvan olduğu kaç metre olduğu yoğun olarak sorgulanıyor. Peki, Kral Ringa Balığı nedir? Kral Ringa balığı kaç metre boyunda? Japon Mitolojisinde nasıl geçiyor? İşte bu soruların cevabı…

ORTAYA ÇIKTIĞINDA TSUNAMİ OLMUŞTU

Daha önce 2010 yılında görüntülenen Kral Ringa balıklarının ardından ülkede tsunami felaketi yaşanmıştı. 2011’de de Büyük Tohoku depremi meydana gelmişti. Özellikle sosyal medyada Kral Ringa balığının görüldüğü videolar sıkça paylaşılmaya başlandı ve bunun üzerine yorumlar yapılıyor.

Japon mitolojisine göre felaket habercisi olan Kral Ringa balığı efsanesinin bilimde bir karşılığı var mı?

Ryuganotsukai olarak Japonca adlandırılan Kral Ringa balığının oluşan elektriklenmeye bağlı olarak yüzeye çıkması olası görünüyor.

Ryugu notsukai – Ryuganotsukai yani Kral Ringa balığı Japon mitolojisine ve efsanelere göre uzun zamandır “büyük balık avının işareti” ve “depremin habercisi” olarak pek çok yerde anlatılır.
Derin deniz balıklarına aşina olan Japonya’nın Sapporo kentinde bulunan Hokkaido Üniversitesi’nde görevli olan Dr. Kunio Amagaoka, “Balıklar aslında sıcak havzada yaşıyordu. Son zamanlarda yakalanamayan güney balıklarının Japonya Denizi’ne indiği yönünde birçok haber var.” şeklinde açıklama yaptı.

İngiliz bilim dergisi Science da 210 ila 910 metre arasında bir derinlikte yaşayan Kral Ringa balıklarının sismik aktiviteye duyarlı olabileceğini, ancak bilimsel alakalarının hala kanıtlanmadığını söylüyor.

Toplam uzunluk genellikle yaklaşık 3 m olmasına rağmen, maksimumun 11 m’ye ulaştığı ve 272 kg ağırlığında olduğu ve şu anda dünyadaki en uzun yaşayan teleost balığı olduğu bildirilmiştir.

Kral Ringa'nın boyu kaç metre? Kral Ringa Balığı Japon Mitolojisinde nasıl geçiyor?