Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? İşte Kuruluş Osman dizisinin çekildiği dev plato

Kuruluş Osman dizisinin başlamasının ardından vatandaşlar hem tarihi bilgileri hem de diziyle ilgili detayları merak ediyor. Kuruluş Osman dizisiyle alakalı her gün farklı farklı soruları google'da aratan seyircilerin en çok sorduğu sorulardan biri ''Kuruluş Osman nerede çekiliyor?'' sorusu oldu. Dizi için mekan araştırması yapan ekip, plato kurmaktan yana karar vermişti. Şimdi dizinin hayran kitlesi çekimlerin yapıldığı yeri ve platonun nerede olduğunu merak ediyor. Peki, kalelerin, hanların, hamamların ve camilerin yer aldığı Kuruluş Osman nerede çekiliyor? İşte Kuruluş Osman dizisinin çekildiği dev plato...

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? İşte Kuruluş Osman dizisinin çekildiği dev plato

ATV ekranlarında ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkan Kuruluş Osman dizisi ikinci bölümüne hazırlanırken izleyiciler de hem tarihi konuları hem de diziyle ilgili ayrıntıları merak ediyor. Kuruluş Osman dizisinin nerede çekildiği sorusu internette en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Peki, Kuruluş Osman nerede çekiliyor? İşte Kuruluş Osman dizisinin çekildiği dev plato…

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisi çekimleri, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde,  360 dönüm arazi üzerine kurulan platoda yapılıyor. Dizide 40 ana cast oyuncusu yer alıyor. Dizinin çekildiği platoda, titizlikle hazırlanan kaleler, hamamlar, camiler, klişeler ve hanlar yer alıyor. Avrupa’nın en büyük platolarından kabul edilen yerde şuan 60 ayrı marangoz görev yapıyor. Ayrıca, yaklaşık 1500 kişinin görev aldığı dizi setinde bir de yapay göl yer alacak.

Teknik anlamda dönem dizilerinin hazırlanması ve çekilmesi çok zor bir iştir. Kuruluş Osman dizi ekibini her ne kadar zor bir görev beklese de Diriliş Ertuğrul dizisi ile bu görevin altından kolaylıkla kalkabilecekleri biliniyor.

KURULUŞ OSMAN KONUSU NEDİR?

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası’nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos’u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey’in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos’un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey’in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı’nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

KURULUŞ OSMAN 2. BÖLÜM FRAGMAN

KURULUŞ OSMAN 2. BÖLÜM 2. FRAGMAN

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri