Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kütahya’da yarın okullar tatil mi olacak? 6 Aralık’ta okullar tatil mi?

Kütahya ili kar yağışı etkisi altında kaldı. Kar yağışının artmasıyla öğrencilerin aklına "Okullar tatil olur mu" sorusunu getirdi. Meteorolojinin de uyardığı Kütahya’da kar yağışı oldukça etkili oldu. Özellikle İç Anadolu’da etkili yağış zaman zaman ulaşıma engel oldu.Peki, Kütahya'da yarın okullar tatil mi olacak? Kütahya hava durumu ve detayları haberimizde...

Kütahya’da yarın okullar tatil mi olacak? 6 Aralık’ta okullar tatil mi?

Kütahyalılar yoğun kar yağışı ile karşı karşıya kaldı. Bu yağışın etkisini arttırmasıyla birlikte binlerce öğrenci okulların tatil edileceği konusunda araştırmaya başladı. Kütahya’da yoğun kar yağışı sonrası birçok veli arama motorlarında “Kütahya’da yarın okullar tatil mi olacak?” sorusunun cevabını araştırıyor. Özellikle İç Anadolu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı okullar tatil oldu. Peki Kütahya’da yarın 6 Aralık okullar tatil mi olacak?

KÜTAHYA’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ OLACAK?

Okulların tatil olup olmadığı ile ilgili valilik açıklama yapmadı. Meteorolojinin yayınladığı tahmine göre dün geceden beri birçok ilde etkili olan kar yağışı çarşamba günü etkisini artıracak. İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde sıcaklığın daha da düşmesiyle birlikte etkili kar yağışı görülecek.

KAR YAĞIŞININ ETKİLİ OLACAĞI İLLER

4 Aralık Çarşamba günü kar yağışının etkili olacağı iller listesinde. Bolu, Karabük, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Çorum, Kastamonu, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Erzurum ve Ağrı illeri bulunuyor. Kar yağışı bazı illerde yağmurla birlikte sulu kar şeklinde görülecek. Kayseri, Bolu, Kütahya, Bayburt, Gümüşhane’de ise yoğun kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji kuvvetli kar yağışı için uyarı geçti, Erzincan Refahiye’de taşımalı eğitime ara verildi, Uludağ’da 2 dağcı kayboldu. Türkiye kara kışı hissetmeye başladı. Kuvvetli kar yağışı sebebiyle Bursa Uludağ’da 2 dağcı kayboldu. Kar yağışının etkili olduğu zirvede kayıp dağcıları arama çalışmaları sürerken, Meteoroloji’den yeni uyarılar geldi. Çarşamba günü Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Çorum, Ankara, Bolu, Karabük, Tokat, Amasya, Sivas, Erzincan ve Erzurum başta olmak üzere iç ve doğu anadolu bölgesinde kar yağışı etkili olacak.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri