Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Mağazacılar günü nedir? 12 aralık dünya mağazacılar günü önemi nedir?

Mağazacılar Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli organizasyonlarla kutlanıyor. Vatandaşlar bu özel günün anlam ve önemini öğrenmek için araştırmaya başladı. Peki Mağazacılar günü nedir? 12 aralık dünya mağazacılar günü önemi nedir? İşte detaylar...

Mağazacılar günü nedir? 12 aralık dünya mağazacılar günü önemi nedir?

2 milyon perakende çalışanıyla 12 Mağazacılar Günü kutlanıyor. Mağazacılar günü nedir? 12 aralık dünya mağazacılar günü önemi nedir? gibi sorularla internet üzerinden araştırma yapıyor.

12 Aralık dünya mağazacılar günü önemi

2011 yılında Hindistan’da başlatılan ve bu yıl dördüncü kez kutlanacak olan Retail Employees’ Day (Mağazacılar Günü), Türkiye’de ilk kez geçen sene kutlandı. Bu yıl ise 12 Aralık perakende ve alışveriş sektörünün en önemli aktörlerini bir araya toplayan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) tarafından büyütülerek sahiplenildi. Kapsamı, etkisi ve heyecanı artarak kutlanacak olan bu özel gün perakende sektöründe mağaza çalışanlarının onurlandırılmalarını ve onlara teşekkür edilmesini amaçlıyor.

Büyük markaları, büyük markalar yapan göz alıcı mağazaları, son teknoloji kasa ve rafları, şahane vitrinleri ya da efsane ürünleri değil içerisindeki çalışanlarıdır.

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri