Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mehmet Çilingiroğlu kimdir, nereli? Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu ne doktoru?

Mehmet Çilingiroğlu kimdir, nereli? Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu  ne doktoru?

Habertürk televizyonunda yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında corona virüsü ile ilgili son gelişmeler konuşuldu. Programa Amerika’dan katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu söylenen bazı sözlere kızarak programı terk etti. Bunun ardından programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz da Çilingiroğlu’na sinirlenerek “Katılmıyorsanız da katılmayın canım Allah Allah.” dedi ve reklama gitti. Olay kısa sürede sosyal medya gündem olunca Mehmet Çilingiroğlu hakkındaki bilgiler merak konusu oldu. Peki, Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu kimdir, nereli? Mehmet Çilingiroğlu ne doktoru? Ayrıntılar haberimizde…

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu California Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisidir.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Arkansas Kalp Hastanesi’nde çalışmalar yürütmekte. Aynı zamanda BAU Tıp Fakültesi Öğr. Üyesi olan Çilingiroğlu, geliştirdiği ‘lazerli akıllı optik tomografi’ yöntemiyle kalpte by-pass’a son verdi. Kalp damarlarındaki tıkanıklıkları, hastanın vücudunda kesik işlemi yapılmadan uygulayabiliyor. Prof. Dr. Çilingiroğlu, geliştirdiği tekniklerle sağlık alanında dikkatleri üzerine çekmektedir.

Mehmet Çilingiroğlu’nun kendi ağzından Amerika’da yaptığı çalışmalar:

”Halihazırda Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları açısından en önde gelen Little Rock’taki ünlü Arkansas Kalp Hastanesin’deyim. Kendime ait 32 milyon dolarlık araştırma fonum bulunmakta. Ve ayrıca 25’in üzerinde girişimsel kardiyoloji alanında Amerika, Kanada ve Avrupa’da patentlerim var. 2012 yılından bu yana Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarıma devam ediyorum.’