Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mehmet Tevfik Göksü kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Mehmet Tevfik Göksü kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Mehmet Tevfik Göksu, 2019 yılından bu yana AK Parti Esenler Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Mehmet Tevfik Göksu hakkında detaylı bilgiler, hayatı, biyografisi, özgeçmişi, siyasi kariyeri gibi ayrıntılar vatandaşlarca merak ediliyor. Aslen Adıyamanlı olan ve 1980 yılında İstanbul’a gelen ve uzun süredir aktif siyaset içerisinde Mehmet Tevfik Göksü kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilen tüm bilgiler…

MEHMET TEVFİK GÖKSU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Mehmet Tevfik Göksu, 01.01.1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Gölbaşı’nda yapan Göksu, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır.

1990’ta Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Göksu, 1991-1994 senelerinde İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmasını Siyaset Sosyolojisi üzerine yapmıştır.

Mehmet Tevfik Göksu kimdir? Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde ayrı ayrı İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Mehmet Tevfik Göksu, aktif siyasetin yanında, sivil toplum kuruluşlarıyla da temas halinde bulunarak Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı da yapmıştır. Göksu’nun çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üyelikleri halen devam etmektedir.

Göksu, farklı sivil toplum kuruluşlarıyla da irtibatını sürdürmektedir. Göksu’nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir.

Hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yapan Göksu ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketinde de çalışmalarda bulunmuştur.

2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen Mehmet Tevfik Göksu, seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazanmıştır.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AK Parti’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen M. Tevfik Göksu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde de oylarını yaklaşık yüzde 32 arttırarak; seçmenin yüzde 62.7’sinin oyunu aldı.

Göksu, aynı zamanda bir önceki seçime göre oylarını da en çok artıran İlçe Belediye Başkanı oldu.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde yine partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen M. Tevfik Göksu, seçimi yüzde 65,48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazanmıştır.

Esenler Belediye Başkanlığının yanı sıra, İBB Meclisi’nde AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görevini yürütmektedir.

İngilizce ve Arapça bilen M. Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babasıdır.