Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Milli teknoloji hamlesi Akıncı TİHA nedir? Selçuk Bayraktar’dan Akıncı klibi…

Baykar'ın Teknik Müdürlüğü görevini sürdüren Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden AKINCI TİHA'nın ilk uçuşuna ait görüntüleri paylaştı.Bayraktar'ın paylaşımının ardından Milli teknoloji hamlesi Akıncı TİHA nedir? sorusunun cevabı aranmaya başlandı. Peki TİHA nedir? Ne anlama geliyor?

Milli teknoloji hamlesi Akıncı TİHA nedir? Selçuk Bayraktar’dan Akıncı klibi…

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA’nın ilk uçuş görüntülerini sosyal medya hesabından, bir notla paylaştı. Selçuk Bayraktar’ın paylaşımları sonrasında vatandaşlar TİHA’nın ne olduğu merak etmeye başladı. Konuyla ilgili araştırma yapanlar TİHA’nın ne anlama geldiğini araştırıyor.

Bayraktar: “TİHA – Tutku, İnanç, Hayal, Azim…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından AKINCI TİHA’nın gökyüzüyle buluştuğu ilk uçuş görüntülerini paylaştı.

Selçuk Bayraktar, yaptığı paylaşımda, “TİHA-Tutku, İnanç, Hayal, Azim. Bayraktar AKINCI TİHA sizlerin dualarıyla bugün ilk kez gökyüzüyle buluştu. Destek veren ve bizlerden duasını esirgemeyen Milletimize teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

İlk uçuş anına ait ilk görüntülerin yer aldığı videoda, Selçuk Bayraktar’ın ekibiyle birlikte ilk uçuş anını takip ederek tebrik ettiği ve duygusal anların yaşandığı gözlendi.

İşte Selçuk Bayraktar’ın açıklaması…

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri