Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Nihal Süleymanoğlu kimdir? Nihal Süleymanoğlu neden gündem oldu?

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok'un eski eşi Nihal Süleymanoğlu sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Nihal Süleymanoğlu hakkında bilgileri merak ediyor. Peki, Nihal Süleymanoğlu kimdir? Nihal Süleymanoğlu neden gündem oldu?

Nihal Süleymanoğlu kimdir? Nihal Süleymanoğlu neden gündem oldu?

Erol Olçok ile 2013’te anlaşmalı boşanan Nihal Süleymanoğlu sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Sosyal medyada  yaptığı açıklamalarla gündem olan Nihal Süleymanoğlu yine en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Peki Nihal Süleymanoğlu kimdir? Nihal Süleymanoğlu neden gündem oldu?

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok eşi Abdullah Olçok annesi olan Nihal Süleymanoğlu ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve Nihal Süleymanoğlu’nun açıklamalarının kendilerini bağlamadığını söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok’un Nihal Olçok ile 2013’te anlaşmalı boşandığını belirterek, “Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir” açıklamasında bulunmuştu.

Nihal Süleymanoğlu son olarak gazeteci Nevşin Mengü’ye yaptığı açıklamalarla yine gündem oldu. Hakkında atılan tweetler dolayısıyla Nihal Süleymanoğlu TT listesine girdi.

Nihal Süleymanoğlu (Olçok) kimdir?

Nihal Olçok 1998 yılında Erol Olçok ile dünya evine girdi. 15 Temmuz’da oğlunu ve eşini şehit veren Nihal Olçok, “Şehitoğlu Şehit” adlı kitabını yayınladı. Nihal Olçok, 1993 yılından itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte çalışan, özellikle AK Parti’nin kuruluşundan bu yana reklam, kurumsal tanıtım ve organizasyon konularında büyük emek veren Erol Olçok’un eşidir. Nihal Olçok, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybetmiştir.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri